Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Хто і навіщо скасував статтю про незаконне збагачення? (реакція соцмереж)

26 лютого Конституційний суд України скасував статтю 368-2 Кримінального кодексу України про незаконне збагачення. Ця стаття зобов’язувала державних службовців звітувати про джерелах їх власних доходів і доходів членів їх сімей, повідомляє “Інвестор”.

Подання, на підставі якого КС виніс відповідне рішення ще в 2017 році, підписали 59 депутатів Верховної Ради.

Серед них:
“Народний фронт” — 23 депутата;
“БПП” — 11 депутатів;
“Відродження” — 11 депутатів;
“Оппоблок” — 10 депутатів;
“Воля народу” — 3 депутата;
“Радикальна партія” — 1 народний обранець.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення в Україні запровадили ще у 2015 році. Це було однією з основних вимог Європейського Союзу для візової лібералізації і прямим зобов’язанням України перед МВФ.

Напередодні виборів найбіднішим пенсіонерам виплатять по 2,4 тис грн

Отож, чому ця стаття настільки важлива?

Якщо дуже коротко, то згідно з нею злочинцем визнається той політик, який придбав собі якесь майно і при цьому, не може пояснити звідки взяв на нього гроші.

Що важливо, ця стаття працює тільки в тому випадку, якщо вартість майна перевищує 960 тис грн (приблизно 35 тис доларів). Якщо таке правопорушення сталося і було доведене у суді, то порушник може бути позбавлений волі від 2 до 10 років з конфіскацією майна і забороною займати певні посади протягом трьох років.

І ось, ця стаття була скасована Конституційним судом, бо нібито “вона не відповідає принципам верховенства права і презумпції невинності”.

Експерти заявляють, що з точки зору міжнародного права, скасування цієї статті абсолютно не виправданий крок. Термін “незаконне збагачення” вперше був використаний в Конвенції ООН проти корупції від 2003 року. Більше того, Україна, як країна-учасник, що ратифікувала цю Конвенцію, (ЗОБОВ’ЯЗАНА!) визнати незаконне збагачення — кримінальним злочином.

Однак, відтепер жодної відповідальності за володіння майном, походження якого ти пояснити не можеш — просто не існує.

Користувачі соцмереж вже дуже гостро відреагували на такі дії Конституційного суду.

Читайте також: Тимошенко заявила, що розпочинає процедуру імпічменту Порошенка

Хочете отримувати найважливіші новини одразу в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram канал

Exit mobile version