Чорна діра для бюджету: більшість підприємців вважають митницю і далі корумпованою
Більшість представників бізнесу зазначають, що критично важливим є спрощення та прискорення митних формальностей, передбачуваність та зрозумілість процедур, а також оптимізація проходження фітосанітарного, екологічного та радіологічного контролю.
В ЕВА зазначають, що
“36,2% опитаних представників бізнесу стверджують, що не задоволені якістю митних послуг та професіоналізмом осіб, з якими вони взаємодіють на митниці. 58,6% вважають, що корупція у митних органах залишається на тому ж рівні. Такі дані було отримано в ході визначення Митного індексу України з січня по серпень 2018 року”.
З лютого 2018 року було запрваджено систему “єдиного вікна” яка стала обов’язковою при імпорті товарів. Таким чином у першому півріччі кількість компаній, які використовують систему сягнула 91,4%, тоді як у другому півріччі 2017 року лише 79%.
Як повідомила виконавчий директор асоціації Анна Дерев’янко:
“За результатами опитування ми бачимо, що реформування митних органів та сервісів вже давно на часі. Хоча деякі зрушення мають місце, бізнес очікує старту активних дій та реальних реформ. Відтягування процесів може ще більше ускладнити ситуацію. До того ж, без якісних змін країна втрачає можливості для розвитку”.
Хоча також в результаті дослідження виявлено, що приблизно 37,7% підприємців задоволені роботою “єдиного вікна”. Ще третина (32,1%) не визначились. Тож актуальним є питання усунення недоліків у роботі системи.
Більшість експертів відзначають, що недореформована митниця не дозволяє для бізнесменів здійснювати довготермінові плани і відповідно це призводить до втрати державою потенційних інвесторів та нових підприємців.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: