Український бюджет пішов у “мінус”

Поки вся Україна завмерла перед початком передвиборчої гонки, Державне казначейство звітує про дефіцит бюджету в понад 13 млрд гривень, в той час коли минулого року за той самий період ми мали профіцит у майже 27 мільярдів, повідомляє “Інвестор”.

Прем’єр міністр Володимир Гройсман вже раніше зазначав, що для України вкрай потрібна підтримка від МВФ, щоб уникнути дефолту. Невтішними є й підрахунки казначейства, згідно з якими за січень-липень 2018 року бюджет виконано з дефіцитом на рівні 13,356 млрд грн проти 27,003 млрд грн профіциту за аналогічний період попереднього року.

Відповідно до виконання зведеного бюджету який вказує  Державна казначейська служба України, за сім місяців цього року є профіцит на рівні 7,517 млрд грн, що в 7 разів нижче від показника за аналогічний період попереднього року в розмірі 52,820 млрд грн.

Минулорічний показник був досить позитивним оскільки демонстрував незначне скорочення дефіциту бюджету на рівні 47,850 млрд грн, що в 1,5 разу нижче від показника за попередній рік. Держбюджет України на 2018 рік встановлює граничний обсяг дефіциту на рівні 80,6 млрд грн, або 2,4% ВВП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *