Одним із найбільших страхів українських підприємців є перевірки. Під час форуму підприємців у Рівному, адвокат Людмила Ромашко ділилась досвідом як потрібно взаємодіяти із інспекціями від Держпраці і не отримати штраф, повідомляє “Інвестор”.
Досить часто підприємці під час перевірок отримують штрафи через незнання законодавчої бази. Для того, щоб бізнесмени могли спокійно проходити всі перевірки під час форуму підприємців досвідом ділилась практикуючий адвокат.
Людмила Ромашко спеціалізується на справах, в яких підприємців штрафують інспектори Держпраці із порушення норм. Тому в своїй доповіді вона звернула увагу на всі важливі деталі, на які потрібно звертати увагу під час перевірок.
Економічні чи політичні? — Росія ввела санкції, щодо українських політиків та бізнесменів
Зокрема, вона наголосила, що обов’язково потрібно вимагати аби інспектор підписувався в журналі перевірок: якщо він відмовляється — інспекція не законна. Крім того, таким чином підприємець може контролювати кількість перевірок і запобігти повторним інспекціям.
«Укрзалізниця» стала приватною компанією
Також, обов’язково просити в інспектора його посвідчення і перевіряти чи такий спеціаліст зазначений на сайті Держпраці. Підставою до відмови в перевірці може бути закінчений термін перевірки (інспектор не встиг все зробити у визначений час), відсутність запису про планову перевірку та не вчасно наданий акт про обстеження.
Незвичайне соціальне підприємство запрацює в Івано-Франківську
Людмила Ромашко пояснила які саме документи мають бути оформлені після перевірки та як і чи можливо їх опротестувати. Наприклад, до акту про перевірку впродовж трьох днів ви можете подати свої зауваження.
Адвокат наголосила на тому, що для підприємців після інспекції видають припис який є обов’язковим до виконання, якщо ви не виконаєте умови припису це може стати причиною нової інспекції. Припис також можна опротестувати. Підприємець після його отримання має 10 днів, щоб написати скаргу на ім’я голови обласного управління Держапраці. Також можна подати в адміністративний суд для того, щоб оскаржити в судовому порядку.
Загроза монополії: українські поштові оператори занепокоєні новими змінами
Людмила Ромашко чітко пояснила порядок при якому накладається штраф і що потрібно робити у цьому випадку. Вона поділилася лайфхаком як уникнути проблем, коли підприємець бере на роботу нового працівника, але сумнівається чи він підійде. Для того, щоб не було претензій з боку працівника та перевіряючих органів адвокат радить підприємцям укладати строкові договори.
Загалом же усі присутні на форумі мали змогу задати питання та отримати кваліфіковані відповіді від професійного адвоката, а можливо навіть налагодити співпрацю. Такий лікбез від професіонала дозволить бізнесменам в майбутньому під час перевірок знати свої права та обов’язки інспекторів.
Зазначимо, що форум підприємців із промовистою назвою “Чи є життя після перевірок?” був проведений завдяки громадській організації “Час Дій”.