Вона знаходиться в Україні: експерти назвали найчистішу річку Європи

Експерти назвали річку Снов, що на Чернігівщині, найчистішою  у Європі.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Річка Снов це права притока Десни. Вона довжиною 253 кілометри, 200 км знаходяться в Україні. 

Снов — права притока Десни. Загальна довжина — 253 км, з них у межах України — 200 км. Бере свій початок на території Росії, в Україні вона протікає по території Чернігівської області. Впадає в Десну біля села Брусилів.

У Снові зустрічається понад 14 видів риб. Серед них: сом, щука, лин, плітка, окунь, густера, червонопірка тощо. На правому березі річки розташоване стародавнє селище Седнів, відоме своїм багатим історичним минулим. 

Читайте також: Синоптикиня розповіла, коли Україну накриє хвиля похолодання

У ранньому середньовіччі воно було одним з центрів племені сіверян, а згодом увійшло до складу Київської Русі, ставши одним з важливих міст тодішньої держави. Окрім цього до відомих історичних фактів про цю річку належить і той, що перша літописна згадка про водойму датується 1068 роком. Саме тут відбулася відома Сновська битва між дружиною князя Святослава Ярославовича і половцями під містом Сновськом (нині Седнів), у якій дружина Чернігівського князя розбила 12-тисячний загін половців.

Наразі річка Снов є відомою туристичною локацією України. Туристи відмічають її прозору воду, неймовірно чисті піщані пляжі. Також експерти розповідають, що у воді підвищений вміст йоду, що робить її певною мірою цілющою. 

Джерело