У 2014 році українську економіка спіткала криза, однак особливо вона позначилась на фінансових установах. Держава, яка до цього часу слабко займалась перевіркою банків виявила, що багато цих установ мають велику кількість, так званих, проблемних кредитів. Досить часто до цих махінацій причетні були самі власники банків, повідомляє “Інвестор”.
Зараз про махінації власників банків говорять в Фонді гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), оскільки зараз ця установа займається частковим поверненням коштів збанкрутілим вкладникам. Як зазначає заступник директора-розпорядника Фонду Андрій Оленчик протягом 2014-2017 років власники збанкрутілих банків вивели з фінансових установ майна на загальну суму понад 200 млрд грн.
Вирішення проблем житла: Гонконг для цього насипле острови
Що світ купує в Україні: топ товарів
Він відзначає, що
Величезні суми активів були втрачені ще до того, як банки потрапили до нас. Якщо оцінювати рівень втрат банків внаслідок дій так званих пов’язаних осіб – колишніх топ-менеджерів і колишніх власників, зараз з тих заяв, які ми передали в правоохоронні органи і вважаємо, що довели факт таких збитків, сума заявлених збитків з нашого боку вже перевищила 200 млрд грн”.
Як зазначають у ФГВФО сукупна вартість активів банків-банкрутів становить 500 млрд грн. Однак початкова оціночна вартість їхніх активів сбула обчислена в п’ять разів менше. така величезна різниця утворилася через девальвацію гривні, але найбільше через махінації із виведення коштів за кордон власниками цих банків. Зараз в Україні після ліквідації 85 банків на ринку залишається ще 83 фінансових установи.
Посилки розбрату: українцям хочуть обмежити доступ до закордонних ринків.
Буковель «піде» з молотка: ПриватБанк шукає покупців для курорту
Починаючи з 2012-го до 2017 року в Україні 96 банків були визнані банкрутами. З цих банків 85 були ліквідовані з подальшою виплатою компенсації вкладникам. Однак найбільший удар банківська системи України отримала в 2014-2017 роках. Тоді Україна втратила 40% ВВП.