Що світ купує в Україні: топ товарів

Для того, щоб краще розуміти світовий ринок та можливість виходу туди з новими товарами важливою умовою є розуміння того, що найбільше експортує Україна за кордон. Таким чином, Рада з питань експорту продовольства (UFEB) назвала Топ-10 товарів, які експортують на зовнішні ринки, повідомляє “Інвестор”.

Світові ринки активно змінюються, однак  національні економіки для свого зростання змушені аналізувати свій торгівельний баланс. Україна також поступово змінює перелік товарів, котрі активно продаються на зовнішніх ринках. UFEB операючись на дані Державної фіскальної служби України підготувала перелік товарів, котрі було поставлено на зовнішні ринки.

Посилки розбрату: українцям хочуть обмежити доступ до закордонних ринків.

Львівські підприємці розробили унікальні добрива (відео)

Згідно з їхніми даними  за період з січня по вересень 2018 року Україна експортувала товарів харчової та аграрної промисловості на суму 11,4 млрд доларів.

Найбільше купували українських зернових культур, загальна сума їхнього експорту склала  4,8 млрд доларів. Далі слідують товари які також мають відношення до аграрного сектору та харчової промисловості. А саме: жири та олії, готові харчові жири, воски (3,2 млрд. дол); насіння і плоди олійних рослин, солома і фураж (1,4 млрд. дол); м’ясо та їстівні субпродукти (478,9 млрд. дол); молоко та молочні продукти, яйця птиці, натуральний мед (346,5 млрд. дол).

Буковель «піде» з молотка: ПриватБанк шукає покупців для курорту

Італійська канцелярія з українським «обличчям»: мистецький бренд вийшов на ринок Італії

Відповідно до цих даних можна скласти своєрідний Топ-10 товарів, які експортували на зовнішні ринки за перші 9 місяців 2018 року:

  1. соняшникова олія (2,9 млрд. дол);
  2. кукурудза (2,3 млрд. дол;
  3. пшениця (2 млрд. дол);
  4. свиріпа або ріпак (700 млрд. дол);
  5. соєві боби (600 млрд. дол);
  6. ячмінь (460 млрд. дол);
  7. м’ясо птиці (380 млрд. дол);
  8. цукор (150 млрд. дол);
  9. шоколад (119 млрд. дол);
  10. соєва олія (117 млрд. дол).

Загальний обсяг товарів з Топ-10  складає 85% від загальної вартості експортованих товарів харчової та аграрної промисловості.

Експерти з UFEB відзначили, що: 

“У порівнянні з попереднім роком найбільше зріс обсяг продажу м’яса птиці – на 29%, експорт шоколаду збільшився на 21%. Серед товарів, що зросли, також слід відзначити соєву олію (на 18%), насіння свиріпи або ріпаку (15%) та пшеницю (на 6%)”.

Як IKEA змінить український ринок

Однак цей топ ілюструє досить сумну тенденцію, що Україна продовжує експортувати на зовнішні ринки не товари, а в основному сировину. Вона має низьку додану вартість, пред продуктами які згодом виготовляють закордоном і у вигляді імпорту надходять на нашу територію. Одним із товарів який має високу додану вартість і який зростає в експортному балансі є шоколад, однак потрібно збільшувати кількість таких товарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *