Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Життя в борг: близько половини бюджету Україна має віддати за кредити

Відповідно до звіту Рахункової палати України бюджет на наступний рік має досить багато погрішностей. Окрім того зазначається, що близько 40% від бюджету піде на погашення кредитів, повідомляє “Інвестор”.

Значне кредитне навантаження заважає розвитку економіки, проте поки що важливе для для підтримки стабільного фінансового становища. Крім того на економічний ріст впливають соціальні програми котрі реалізовуються без огляду на бюджетні надходження.

Українська переможниця Євробачення пропагуватиме відновлювальну енергетику

Наступ на «євробляхерів»: Україна отримала доступ до автомобільної бази Литви

На думку голови  Рахункової палати Валерія Пацкана в 2019 році 40% державного бюджету піде на погашення боргів. Це своєю чергою потягне скорочення соціальних витрат. Він відзначив, що:

“Більше 40% доходів державного бюджету належить сплатити на погашення та обслуговування державного боргу, зменшує можливості бюджету для здійснення соціально-економічних витрат. А значить, зменшуються можливості для підвищення пенсій, зарплат і соціальних виплат, а також для будівництва доріг, нових шкіл, лікарень, дитячих садів і взагалі розвитку інфраструктури”.

Однією з проблем бюджету є те, що залишились нерозподіленими між місцевими бюджетами 13 субвенцій на загальну суму 7 млрд грн. Ці субвенції мали б забезпечувати фінансування проекту “Нова українська школа”.  Тобто це кошти котрі мають іти на модернізацію і оновлення матеріально-технічної бази професійно-технічних навчальних закладів, формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад.

Чемпіони та лузери: в ЄС рівень безробіття знизився але не у всіх (інфографіка)

Гра в одні ворота: Австрія підтримує будівництво Північного потоку — 2

Вирішенням цієї проблеми може стати те, що за окремими з цих субвенцій пропонується надати право Кабінету міністрів здійснювати такий розподіл.

Ще однією вадою бюджету є та, що попри заплановане зростання тарифів і збільшення кількості сімей котрі матимуть право на отримання субсидій на житлово-комунальні послуг, в проекті бюджету заплановано скоротити фінансування цього напрямку. 

Таким чином з цих висновків можна зробити висновок, що слова урядовців розходяться із головним  фінансовим документом країни. 

Exit mobile version