Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Чи зможуть закордонні інвестиції повернути трудових мігрантів в Україну?

Українська трудова міграція своїм масштабом викликає занепокоєння не лише в самій країні але і закордоном. Єдиним способом зупинити відтік працівників вважають створення конкурентних трудових місць в Україні. Для того, щоб це зробити потрібно активно залучати закордонний бізнес до створення тут своїх підприємств. На думку журналістів Financial Times такий позитивний приклад в країні вже є. Особливо вони звертають увагу на приклад залучення інвестицій Житомирською та Вінницькою областями, повідомляє “Інвестор”.

Трудова міграція явище не нове ні для України, ні для країн Європи. Із відкриттям ринків працівники шукають роботу із вищою заробітною платою і не обов’язково в себе на батьківщині. Проте, така зміна місця роботи часто призводить, що трудові мігранти виконують роботу, яка потребує нижчої кваліфікації, аніж її вони мають.

США тисне на російських олігархів: активи Дерипаски заморожені

Життя в борг: близько половини бюджету Україна має віддати за кредити

Для таких країн як Україна єдиною можливістю поверну працівників на батьківщину є залучення інвестицій та створеня робочих місць зарплатня яких мало б поступалась європейським. Закордонні бізнесмени з осторогою заходять на український ринок, проте  різниця в зарплатні все ж змушує багатьох “спробувати”.

Наступ на «євробляхерів»: Україна отримала доступ до автомобільної бази Литви

Українська переможниця Євробачення пропагуватиме відновлювальну енергетику

Журналісти  Financial Times як приклад створення робочих місць та нових компаній наводять Вінницьку та Житомирську області, хоча зауважують, що й інші теж не відстають. Крім того вони відзначають, що внаслідок воєнних дій економіка країни сильно постраждала, а імміграція згубно впливає на народонаселення і всі ці проблеми має вирішити держава.

Джерело FT. Розвиток економіки в Україні, ЄС та Східній Європі

Так, у Житомирській області розпочали роботу підприємства таких компаній як Kromberg & Schubert та Leoni, Fujikura та Yazaki.  Kromberg & Schubert  це європейська компанія, що відкрила в Житомирі свою лінію з виготовлення електричної проводки для автомобілів. Зараз на підприємстві працює близько трьох тисяч. Leoni, Fujikura та Yazaki – це щеодні світові компанії, що виробляють комплектуючі для автомобілів. Свій вибір на створенні підприємств вони пояснюють тим, що тут розвинена інфраструктура, достатня кількість спеціалістів, котрі готові працювати за дещо нижчу платню ніж в Східній Європі.

Вінниччина відзначилась відкриттям інвестиційного парку та залученням до роботи в ньому вже двох компаній. А саме компанія Green Cool, котра займається виробництвом холодильної техніки і вже залучила до своєї роботи понад тисячу працівників. Також, у Вінниці має відкрити своє виробництво австрійська фірма з виробництва спортивного знаряддя – Head.

Джерело FT. Скорочення населення в Україні

Прихід цих компаній створює саме ті конкурентні зарплати і дозволяють працівникам працювати на Батьківщині не втрачаючи зв’язок із рідними. Журналісти видання відзначають той факт, що поки, що бізнесмени готові створювати свої підприємства здебільшого в західній частині Україні. Щоб бути подалі від військового конфлікту та ближче до європейських ринків на які орієнтуються.

Проте, усі експерти відзначають, що держава має сформувати цілісну стратегію залучення та утримання інвесторів та бізнесменів в Україні. Лише в цьому випадку можна буде отримати позитивний результат та повернути іммігрантів. 

Exit mobile version