Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Цигаркова контрабанда: Україна займає перше місце в Європі

Згідно останнього звіту про нелегальну торгівлю цигарками в ЄС, вже другий рік поспіль Україна займає перше місце серед країн-джерел ввозу до союзу контрабанди, повідомляє “Інвестор”.

Компанія KPMG провела аналітичне дослідження ринку нелегальної торгівлі сигаретами в Європі за 2017 рік відповідно до якого Україна є лідером із контрабандних поставок. Приблизно 4.8 млрд. контрабандних сигарет постачається саме з України. Це становить майже 11% усього обсягу контрабанди до країн ЄС та понад 1 млрд євро бюджетних втрат ЄС. Такі показники в умовах виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС викликає занепокоєння з боку Брюсселю.

Індустріальний парк вартістю в понад 2 мільярди гривень створять в Дніпрі

 Україна на законодавчому рівні намагається побороти це явище за допомогою зменшення цінового розриву в нас та в Європі. Так, затвердження восьмирічного плану підвищення акцизів на сигарети певною мірою підняло ціни на тютюнові вироби, що позитивно впливає на зниження потоків контрабанди до Європи.

1000 днів без російського газу

Проте, незважаючи на таку цінову позицію можна спостерігати, що більшість компаній свідомо занижують ціни для збереження частки ринку. Саме така ситуація залишає стимули для контрабандних потоків. Водночас, компанії неотримують прибутки , а держава податкові збори.

Велика «чистка»: європейські банки продовжують заморожувати рахунки російських олігархів

Експерти відзначають, що зараз чинне законодавство ніяким чином не обмежує виробників в продажі сигарет нижче рівня податків та собівартості. Цим користуються деякі гравці тютюнового ринку, при цьому ніяким чином не відповідаючи на питання, яким же чином можна продавати сигарети по ціні нижче суми податків, що повинна бути сплачена з них.

 Мінфін для тго, щоб розв’язати цю проблему запропонував запровадити так званий фіскальний механізм. Концепція фіскального механізму передбачає застосування підвищеної ставки мінімального акцизного податкового зобов’язання (застосування коефіцієнту 1.4) у випадку декларування ціни сигарет нижче визначеного рівня. 

Exit mobile version