Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Недосяжний ринок ЄС: українську мінералку не купують на заході

Виробники українських мінеральних вод забезпечуть повністю український ринок, проте майже не предсталені на зовнішніх ринках. Основними джерелами зовнішніх поставок води на український ринок є Грузія, Росія, Франція, Італія, Болгарія. Українська вода є представлена на ринках Молдови і раніше Росії, повідомляє “Інвестор”.

 Ринку мінеральної води  в Україні має потенціал зростання. За останніми даними  середньостатистичний українець за рік випиває до 30 літрів мінеральної води в рік, при тому, що в Європі цей показник сягає в середньому 120 літрів на людину . В першу чергу це можна пояснити низькою купівельною спроможністю в країні.

Відома австрійська компанія побудує підприємство у Вінницькій області

Український коньяк — прощавай?

Спад ринку мінеральної води відбувся в 2015 році, але вже в 2016 році почалося поступове зростання. Фактично найбільша частина частина продажів в Україні припадає на міста з великою кількістю населення: Київ, Харків, Одеса, Львів, Дніпро. На їх частку припадає близько 40% споживання мінеральної води в Україні.

Українські мобільні оператори «вигадали» 13 місяць в році: справу розглядає Антимонопольний комітет

Контрабанда на мільйон: викрили спробу переправити за кордон майже тону бурштину

На сьогоднішній день найбільшим вітчизняним експортером мінеральної води є моршинський завод “Оскар”. Бутильовану воду здебільшого  продають через мережі супермаркетів  40% і дещо менша через продуктові магазини ~ 30%. В Україні споживання бутильованої води носить сезонний характер – пік споживання, як і виробництва, припадає  на період з травня по жовтень. Це є світовою тенденцією.

На сьогоднішній день в Україні є 500 джерел мінеральних вод. Загальний обсяг відомих запасів мінеральної води в країні становить 2,4 млн. Куб. км. Хоча сам рівень експлуатації підземних морів при цьому не перевищує 2,5%. внаслідок цього м український ринок мінеральної води вважається привабливим для інвесторів, незважаючи на те, що на ринку вже є кілька великих виробників.

Однак через те, що здебільшого українська мінералка не є сертифікованою міжнародними центрами якості то на міжнародному ринку вона не представлена. 

Exit mobile version