Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Нова схема від Євробляхерів – стати на облік в українській дипустанові

Прийняття нових законів про розмитнення викликало хвилю обурення від власників автомобілів на іноземній реєстрації. Проте, схоже вони знайшли нову схему. Працівники українських дипломатичних установ повідомляють про різке збільшення кількості бажаючих стати на тимчасовий консульський облік, повідомляє “Інвестор”.

Українські євробляхери, як їх вже встигли охрестити журналісти вигадали новий спосіб викрутитися від розмитнення своїх автомобілів. На цей раз вони роблять це завдяки отриманню тимчасової реєстрації за кордоном. Таку інформацію повідомляють із консульського відділу посольства України у Варшаві.

В погоні за виграшем: дві черниці програли в казино 500 тисяч доларів

Завдяки тому, що власники нерозмитнених авто стають на тимчасовий консульський облік при Генконсульстві України за кордоном, вони мають  право на багаторазовий перетин кордону без розмитнення автомобілів.

Цей метод дозволяє українцям робити багаторазовий (кожні п’ять днів), а також транзитний (до 10 днів) перетин кордону, а також право на перебування такого автомобіля в Україні без виїзду за кордон до 60 днів. Для того, щоб стати на тимчасовий консульський облік потрібно мати річну візу, або дозвіл на тимчасове та постійне проживання в Польщі.

Північний потік — 2 не пройде — Конгрес США та Європарламент проти

Як зазначає очільниця консульського відділу посольства України у Варшаві Світлана Криса:

“В останні дні в консульських підрозділах дипломатичних установ України в країнах Європи різко збільшилася кількість випадків постановки на тимчасовий консульський облік, який займає 90% загальної кількості всіх здійснюваних консульських дій”. 

За її словами з часу прийняття законів  щодня з ночі під консульським відділом у Варшаві збирається до 300 осіб, бажаючи негайно стати на консульський облік. Дипломат зазначає, що в Україні терміново треба внести зміни до відповідних нормативних актів, щоб консульський облік жодним чином не був прив’язаний до ввезення транспортних засобів. 

Неефективна держава: через провали в управлінні Україна недоотримала 70 мільярдів доларів (інфографіка)

Місяць величезної щедрості: у листопаді Україна зробила рекордні відшкодування ПДВ для бізнесу

Свою думку на цю ситуацію має Начальник Львівської митниці ДФС Левко Прокіпчук. Чиновник повідомляє, що причиною різкого збільшення звернень у консульські установи є заробітчани, а не класичні євробляхери, оскільки консульський облік дозволяє перебування нерозмитненого авто в Україні лише протягом 60 днів на рік.

Ми в свою чергу відмітимо, що поки, що чіткої відповіді на те – чи це є різкий сплеск кількості заробітчан, чи нова схема від євробляхерів немає.

Exit mobile version