Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

В Австрії працюватимуть більше: парламент проголосував за 12-годинний робочий день

Австрія перша і поки, що єдина держава в ЄС яка прийняла постанову про 12-годинний робочий день. Новий закон викликав масові протести по всій країні попри це він був прийнятий. Австрійські урядовці зазначають, що примушувати працівників ніхто не буде , повідомляє “Інвестор”. 

Австрія на минулому тижні стала у центрі новинних сюжетів в Європі та світі. Тут попри значний опір громадськості було прийнято закон, що дозволяє 12- годинний робочий день.  До цього закон дозволяв не більше 10 робочих годин на день або ж 50 годин на тиждень. Чинності закон набуде 1 вересня. Можна зрозуміти обурення населення, адже в країні і так зафіксовано один з найбільших робочих днів.  У 2017 році в Австрії зафіксовано 249,6 “перепрацьованих” годин, а майже кожен п’ятий робітник регулярно працює надлишкові години.  

Спіймали на гарячому: дві німецькі компанії попалися на постачанні до Криму в обхід санкцій

 Як повідомляють провладні партії новий трудовий закон не змінить нічого для більшості працівників.

“Якщо працівник готовий, то може працювати більше та відповідно отримувати бонуси, або ж мати більше вільного часу”.

За попередніми нормами роботодавці мали укладати окремі угоди щодо 12-годинного робочого дня або ж отримувати дозвіл від медиків. Віднині цього не потрібно.

«Звільнення» тротуарів: відтепер тимчасові споруди на тротуараз поза законом

Щоправда, тепер працівники можуть відмовлятися від подовженого робочого дня “без надання пояснень”. Новий закон також унормовує правила роботи працівників у вихідні – працівник може працювати не більше трьох неділь поспіль. Оплата за понаднормові години буде як і раніше на 50 відсотків вище за стандартну ставку, або ж за них надаватиметься вільний час.

Meest в Україну: українська компанія поштової логістики виходить на світові ринки

Планується, що завдяки новому закону покращиться і туристична галузь. Оскільки він скорочує обов’язкий проміжок між діяльністю з 11 до 8 годин, таким  чином, даючи змогу збільшити години роботи громадських закладів.

Варто зазначити, що норми ЄС жорстко регулюють робочі години. Так, за правилами, 12-годинний робочий день та відповідно 60-годинний тиждень дозволені лише у виняткових випадках. У проміжку 17 тижнів середній робочий час не має перевещувати 48 годин на тиждень. Після 60-годинного робочого тижня роботодавці зобов’язані надавати вихідні чи тижні з меншою зайнятістю.

Відмітимо, що в ЄС є й інші приклади. Швеція більше схиляється до 6-ти годинного робочого дня, оскільки за дослідженнями таким чином працівники ефективніше працюють та мають менше прогулів за станом здоров’я. Новий австрійський законопроект багато експертів вважають продуктом змови влади та великого бізнесу.

Exit mobile version