Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

В Білорусі націоналізували завод, що належав українській компанії

Українське  підприємство “Мотор Січ” ще в 2012 році викупило 60% акцій “Оршанського авіаремонтного заводу” планувалось запусти в спільне підпримство. Однак за рішенням президента Білорусі Олександра Лукашенка у липні цього року підприємство повернули в державну власність, повідомляє “Інвестор”.

В 2012 році за розпорядженням президента Білорусі Олександра Лукашенка державний пакет акцій Оршанського авіаремонтного заводу був проданий дворп підприємствам – українському “Мотр Січ” та білоруському  “Системи інвестицій та інновацій”. Українська компанія отримала контрольний пакет в розмірі 60% акцій, а білоруська компанія відповідно 40%. Компанії планували у 2012-2016 роках інвестувати близько 12 млн дол. в спільне підприємство.

Український аеропорт став європейським рекордсменом за темпами розвитку

Ще в бурезні цього року і пресу просочились перші відомості про те, що підприємство планують повернути під контроль держави. В квітні цього року посол Білорусі в Україні Ігор Сокіл у квітні цього року заявив, що

За нечитабельний текст на маркуванні продуктів штрафуватимуть

“Оршанський авіаремонтний завод» втратив економічний сенс у зв’язку з втратою російського ринку”.

Наступним кроком який мав призвести до націналізації стало розслідування пркуратури Білорусі  проти керівництва “Мотор Січ” яке займалось заводом. Зокрема, українське підприємство було звинувачено у зловживанні владою та нанесенні для Білорусі значних економічних збитків.

Відтепер селяни зможуть стати приватними підприємцями

Остаточну крапку в цій справі поставив Президент Білорусі Олександр Лукашенко, котрий заявив:

“Власника вже тут немає. Всі власники, які тут були, самі відмовилися від цього заводу. Тому дійте. Це державне підприємство з сьогоднішнього дня”.

Після цієї заяви послідувало розпорядження про те, що завод потрібно повернутим в державну власність. Українська сторона поки, що цю інформацію ніяк не коментує, однак і офіційний Мінськ не надає жодних пояснень.

Exit mobile version