Відтепер селяни зможуть стати приватними підприємцями
Верховна рада прийняла важливий закон, котрий тепер дозволить селянам легалізувати свою діяльність зареєструвавшись приватним підприємцем. При цьому передбачено податкові пільги для таких господарств, повідомляє “Інвестор”.
Закон “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності сімейних фермерських господарств” незважаючи на свою довгу та складну назву знайшов підтримку в Верховній Раді і може стати революційним для українського фермерства. По суті, він легалізує та узаконює діяльність селян, тобто вже фактично існуюючих сімейних фермерських господарств.
Сканер обличчя замість паспорта: в аеропорту Сіднея тестують нову технологію
Відтепер селяни мають змогу зареєструватись як фізичні особи підприємці , що організували фермерське господарство (сімейне). За рахунок, цього вони отримують ряд пільг від держави, зокрема будуть віднесені до 4 групи платників єдиного податку. Єдиною умовою для того, щою отримати такі пільгим є здійснення діяльності виключно в межах фермерського господарства, зареєстрованого відповідно до закону “Про фермерське господарство. Тобто, зайняття виключно виробництвом сільськогосподарської продукції, її переробкою та постачанням, а також здійснення господарської діяльності за місцем податкової адреси, невикористання праці найманих осіб. При цьому членами фермерського господарства мають бути лише члени сім’ї цієї особи.
«Укрзалізниця» оновить свої потяги за рахунок європейських донорів
Також закон встановлює критерії щодо кількості землі котру може обробляти таке сімейне фермерське господарство. Таким чином, площа сільськогосподарських угідь у власності та/або користуванні, земель в одного фонду у користуванні членів фермерського господарства становить не менш як 2 гектари, але не більш як 20 гектарів.
Відтепер без комісії: міжнародна компанія запустила сервіс грошових переказів в Україну
Що ж до конкретних переваг узаконення своєї діяльності то це є пільговий порядок сплати єдиного соціального внеску для всіх членів фермерського господарства, у т.ч. його голови (доплата ЄСВ за рахунок Державного бюджету протягом 10 років). А також, що важливо сплата податку на доходи фізичних осіб з орендної плати за земельні ділянки (паї), до місцевих бюджетів за місцезнаходженням таких земельних ділянок.
Крім того, зареєструвавшись таким чином селяни отримують доступ до всіх соціальних пакетів держави (субсидії, трудовий стаж та ін.), а окрім того на рівні з іншими фермерськими господарствами можуть претендувати на державну підтримку для виробників сільськогосподарської продукції.