В Україні відбулось злиття двох великих електронних маркетплейсів Розетки та групи компаній EVO. Це об’єднання зроблено для того, щоб наростити ринок інтернет-торгівлі та забезпечити кращий сервіс для користувачів. Хоча деякі експерти вбачають у цьому протидію входженню на український ринок іноземних компаній з цього кластеру, повідомляє “Інвестор”.
Злиття двох компаній такого масштабу викликало масу коментарів в інтернеті. Проте, керівництво компанії наполягає на тому, що такий крок зроблено лише з метою об’єднання зусиль для того, щоб пожвавити ринок. Кожна з компаній до цього мала власну історію розвитку та стратегічну діяльність.
Енергетичний експеримент: на Тернопільщині сільська громада планує відмовитись від газу
Наприклад компанія EVO постала 2016 році, коли електронний майданчик Prom.ua був реорганізований у групу компаній. У її рамках розвиваються проекти Prom.ua, Satu.kz, Deal.by, Bigl.ua, Zakupki.Prom.ua, Crafta.ua, Kabanchik.ua, “Вчасно”, Shafa.ua.
Технології, що міняють життя: в Китаї штучний інтелект оштрафував зображення на автобусі
В свою чергу Розетка заснована в 2005 році в Києві як онлайн-магазин електроніки та побутової техніки.
Нова об’єднана компанія буде управлятися радою директорів, до якої увійдуть представники обох сторін. У EVO зазначають, що глобальних змін в роботі групи не буде, всі проекти і команди продовжать свою роботу. Водночас, повідомляють, що нова компанія уже розпочала роботу над створенням нових ресурсів, для покупців та підприємців.
Україна втрачає мільйони через блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею
CEO компанії EVO Микола Палієнко зазначає, що
“Цією угодою ми підвищуємо швидкість розвитку української електронної комерції. Ми продовжимо покращувати сервіс і клієнтський досвід, інвестувати в інфраструктуру, запускати нові проекти. В кінцевому підсумку наша мета – стати невід’ємною частиною життя кожного українця. Хочемо з допомогою наших продуктів зробити життя людей простіше і зручніше”.
Як відзначають в обох компаніях ринок електронної комерції України зростає приблизно на 30% в рік, але все ще дуже відстає від світових лідерів. Наприклад, в Китаї кожна п’ята покупка здійснюється онлайн. В Україні, за різними оцінками, не більше 3-4% покупок відбувається в мережі. Саме тому вбачаючи великий потенціал росту ринку EVO і Розетка об’єднуються, щоб спільними зусиллями нарощувати частку e-commerce в ритейлі.