Коронавірус рятує екологію Землі

Поширення коронавірусу світом змінює життя на планеті. Зупиняється рух – природа починає відновлюватися: до Венеції припливли дельфіни та прилетіли качки, а вулицями гуляють кабани. У Чикаго океанаріумом ходять пінгвіни. Повітря стає значно чистішим. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: У Китаї неймовірно очистилось повітря. Працівники американського космічного агентства NASA поділилися цікавим дослідженням на тлі коронавірусу.

На супутникових знімках, які були оприлюдненні, видно падіння рівня діоксиду азоту (NO2) – отруйного газу, що виділяється транспортними засобами, електростанціями і промисловими об’єктами. Зниження шкідливих викидів в атмосферу спочатку стало помітно над Уханем, а потім поширилося у всій країні.

За даними Центру досліджень енергії і чистого повітря, від 3 лютого до 1 березня викиди CO2 скоротилися як мінімум на 25% через заходи щодо стримування коронавіруса. 

Фактично за цей час Китай не відтворив 200 мільйонів тонн вуглекислого газу – більше половини всього річного обсягу викидів в Великої Британії.

В Італії також дихати стало легше, але всі на карантині

В Італії під час карантину через спалах COVID-19 різко знизилося забруднення повітря, оскільки місцеві мешканці змушені залишатися вдома на самоізоляції.

Європейське космічне агентство (ESA) опублікувало знімки супутника Copernicus Sentinel-5P на яких видно зниження забруднення повітря над Італією в період від 1 січня до 11 березня 2020 року, зокрема викидів діоксиду азоту.

Коментар: “Зниження викидів діоксиду азоту над долиною річки По в північній Італії особливо очевидне. Хоча можуть бути невеликі відмінності у даних через хмарний покрив і зміни погоди, ми впевнені, що скорочення викидів, яке ми бачимо, збігається із закриттям Італії на карантин, що призвело до скорочення трафіку і промислової активності“.- заявив менеджер місії Copernicus Sentinel-5P Клаус Зенера.

У Венеції через пандемію коронавірусу зникли туристи, а рух моторних човнів припинився: і канали стали прозоро чистими. Венеціанці ширять у соцмережах фото та відео незвично прозорої води та захоплюються побаченим.

Коментар: “Третій день італійського карантину: все закрито, всі вдома, і так … кабани в моєму місті зі своїми дітьми. Качки в фонтанах Риму. Дельфіни у Венеції. Природа може зцілити себе, якщо ми дамо їй шанс“,- написала користувачка Facebook Міхаела Фат Уотсон та опублікувала фото.

Своєю чергою, мерія Венеції каже, що зміни викликані не поліпшенням якості води, а поширення коронавірусу світом. Це пов’язано з тим, що на каналах тепер менше трафіку. Опади не утворюються на поверхні води, а залишаються на дні.

Джерело: ТСН

Читайте також: Салах пожертвував 1 мільйон євро для боротьби з коронавірусом

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: