НБУ ввів у обіг нові 20 гривень: (фото)

Нацбанк України у четвер, 14 травня, ввів у обіг нову пам’ятну монету номіналом 20 гривень. Вона присвячена періоду правління княгині Ольги (945–964 рр.).

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА

З діяльністю Ольги пов’язаний новий етап розвитку давньоруської державності, відзначили у повідомленні на сайті регулятора.

Коментар: “Посівши київський престол, княгиня Ольга провадила успішну внутрішню й зовнішню політику, зміцнювала торговельні та політичні зв’язки Київської Русі, сприяла зростанню її міжнародного авторитету. Вона продовжила політику з підтримання дружніх відносин із Візантією, а також прийняла хрещення в головному храмі Візантійської імперії – Софійському соборі“, – навели історичну довідку в НБУ.

Як виглядає монета:

На аверсі (лицьовій стороні) монети угорі зображений тризуб, під яким напис – УКРАЇНА; ліворуч рік карбування монети – 2020; унизу номінал монети – 20 ГРИВЕНЬ. У центрі на тлі декоративного орнаменту часів Київської Русі – стилізоване позолочене зображення фрагмента літописної мініатюри. Це локальна позолота, вміст золота в чистоті не менше ніж 0,001 г.

На реверсі (тильній частині) монети в колі з декоративного орнаменту часів Київської Русі зображено княгиню Ольгу та написи: КНЯГИНЯ/ ОЛЬГА (угорі) 1075 (ліворуч), під ним РОКІВ З ЧАСУ (півколом) та ПРАВЛІННЯ (півколом праворуч).

Як повідомлялось раніше, Національний банк України з 3 червня введе в обіг монети номіналом 10 гривень, які поступово замінять відповідні банкноти.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Вірусолог розповів, коли хворі на COVID-19 найбільш небезпечні

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: