Україна збільшила виробництво дронів у 10 разів за пів року

Україна активно нарощує виробництво дронів, які знаходять широкий спектр застосування – від заміни артилерійських снарядів, яких не вистачає, до ударів по кораблях Чорноморського ВМФ і військових і промислових об’єктів на території самої росії.

Якщо влітку в Україні вироблялося близько 5000 дронів на місяць, то до кінця минулого року випуск сягнув 50 000 на місяць, оцінює Гюстав Грессель, старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин.

Виробництво ведеться приблизно у 200 майстернях і фабриках, повідомляє сайт mind.ua з посиланням на The Wall Street Journal.

Їхня велика кількість пояснюється не лише тим, що багато операцій починалися як кустарне виробництво, але також бажанням захистити майстерні та працівників від російських ракетних ударів.

Дрони з вибухівкою стали однією з головних переваг ЗСУ у цій війні: вони використовуються як проти живої сили противника, вражаючи її і в окопах, і на відкритій місцевості, так і проти військової техніки. За допомогою морських безпілотних апаратів та ракет ЗСУ змогли знищити близько 20% Чорноморського ВМФ.

Україна успішно рухається до досягнення мети зробити цього року не менше 1 млн дронів, яку поставив президент Володимир Зеленський, каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. Це понад 83 000 апаратів на місяць.

У разі виконання плану випуск збільшиться більш ніж у 100 разів порівняно з 2022 роком.

Зараз у країні виробляється 62 види безпілотних апаратів і фахівці постійно працюють над новими моделями, які можуть літати швидше, нести важчі боєприпаси та ухилятися від засобів радіоелектронної боротьби, зазначає WSJ.

Журналісти газети відвідали один із трьох виробничих майданчиків фабрики Sparrow Avia. Вона зараз випускає близько 3000 дронів з функцією виду від першої особи (пілот може керувати апаратом за допомогою VR-окулярів).

Її гендиректор Микола Хлевнюк із партнерами вклав близько $500 000, і тепер вони прагнуть довести випуск до 10 000 машин на місяць.

Частина компонентів, наприклад, вуглецеве волокно, камери та двигуни, Sparrow Avia закуповує, але самостійно виробляє більшість деталей та розробляє дизайн дронів.

“З такою економікою як наша ми не можемо робити танки. Наше рішення – робити дрони”, – каже Хлевнюк.

До цього закликає головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний. росія має всі переваги у війні проти України, і остання може обернути ситуацію на свою користь за допомогою нових військових технологій, насамперед безпілотних бойових систем, таких як дрони, написав він нещодавно у колонці для CNN.