Ціни підуть вгору: в Україні очікують подорожчання пального

Після зави СШа про вихід з ядерної угоди з Іраном у світі очікують на здорожчання нафтопродуктів. Це зростання негативно вплине на український ринок, адже на ньому переважає імпортне пальне, повідомляє “Інвестор”.

Після рішення США, ціни на нафту одрразу ж пішли вгору. За даними агентства Bloomberg, вартість нафти еталонного сорту Brent з 8 по 10 травня зросла з 74,85 до 77,67 дол. за барель.

Україна в цій ситуації не уникне зростання цін на роздрібному ринку світлих нафтопродуктів, якщо продовжиться зростання цін на сиру нафту на світовому ринку.

 Аналітик консалтингової компанії UPECO, що спеціалізується на ринках енергоносіїв, Олександр Сіренко зазначає:

“Українські споживачі будуть простими спостерігачами, оскільки раніше уряд не зробив ніяких кроків. Ми не розвивали власний видобуток і переробку нафти, тому на сьогодні ми отримуємо ту ціну, яку диктує світовий ринок”.

За даними  консалтингової фірми UPECO, імпортні нафтопродукти займають більше 80% українського ринку палива.  Таким чином, маючи на ринку малу частку вітчизняних нафтопродуктів Україна  не має можливостей які могли б компенсувати коливання на світовому ринку.

Отже, не маючи власної політики на ринку нафтопродуктів держава не убезпечує власних громадян від світових коливань. Тому українцям потрібно готуватися до стрибків цін поки урядовці будуть знову просто спостерігати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *