“98 тис. доларів за монету”: аналітики прогнозують аномальне підвищення біткоїна

Біткоїн повернеться до історичного максимуму курсу, 64 тис. доларів, вже в кінці жовтня, а новий рекорд – 98 тис. доларів – буде встановлено в листопаді. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: У грудні-2021 ціна біткоїну перевищить 100 тис. доларів, вважає голландський аналітик, що працює під псевдонімом “Plan B”. Він славиться точністю своїх прогнозів.

Біткоїн, за даними CoinDesk, 11 жовтня торгується на рівні 56 тис. доларів. Як повідомляє Independent, “Plan B” в червні-2021 передбачив, що в кінці вересня біткоїн буде торгуватися по 43 тис. доларів, що і сталося. Фактична ціна криптоактиву лише на 150 доларів відрізнялася від прогнозної.

Пост криптоаналітика, в якому він прогнозував ціну біткоїну, набрав понад 500 тис. лайків у Twitter. Один з читачів в коментарі до посту “Plan B” назвав його прогнозну модель “від запасів до потоку” (Stock-to-Flow – S2F) “на диво точною”.

Ця модель передбачає, що ринковий дефіцит біткоїнів – всього в обороті, як стверджується, буде циркулювати 21 млн монет, – у поєднанні зі зменшуваним пропозицією, буде в довгостроковій перспективі призводити до зростання ціни цієї цифрової валюти.

S2F ділить загальну пропозицію біткоїнів на глобальному ринку (stock) на кількість біткоїнів, що випускаються до перебігу протягом одного року (flow) – c урахуванням того факту, що річне виробництво біткоїнів зменшується вдвічі кожні чотири роки. Таким чином визначаються періоди зростання ціни криптовалюти.

Вересень же традиційно був найгіршим місяцем для біткоїну: динаміка цін з 2011 року становила в середньому 7% збитків. На точність ретельно розрахованих моделей прогнозування ціни може вплинути певну кількість екзогенних факторів.

Читайте також: Зарплату вчителям та лікарям збільшать до 13,5 – 15 тис. грн: проєкт уже узгоджують

Джерело