Два патрульні катери типу “Island” прибули в Україну з США

Сьогодні, 23 листопада, 2 патрульні катери класу Island, надані в рамках безпекової допомоги США, прибули в Україну. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив нардеп Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Катери прибули на борту судна “Ocean Grand” з міста Балтімор. Повідомляється, що вони отримали назви “Фастів” та “Суми”.

Після проходження митного контролю і розвантаження катери відбуксирують до місць базування та підготують до експлуатації. Катери будуть забезпечувати морську безпеку в акваторіях Чорного та Азовського морів.

Коментар: “Два патрульні катери типу “Island” прибули із США в Україну.

Вони отримали назви в честь українських міст “Суми” та “Фастів”. Патрульні катери українських ВМС на борту вантажного судна подолали тисячі миль та увійшли до територіальних вод України. 

Після оформлення документації вони патрулюватимуть в українських водах“, – розповів Дмитро Соломчук.

Нагадаємо, перші два катери класу Island “Слов’янськ” і “Старобільськ” передали Україні у 2018 році. Їх побудували у 1988 році, до передачі вони були частиною складу берегової охорони США. Свої назви “Слов’янськ” і “Старобільськ” катери отримали на честь загиблих піхотинців з однойменних міст в Луганській та Донецькій областях.

Кожен катер має 8 відсіків, завдовжки 34 метри, важить 150 тонн та розвиває швидкість до 30 вузлів. Таке судно може перебувати в морі без підкріплення до 5 днів. Штат на катері – 20 військовослужбовців, з яких 3 офіцери. Додатково екіпаж може перевозити ще 4 людини.

Також, на кожному з катерів є 25-міліметрова артилерійська установка та кулемети Калашникова, які встановлюються на бронетранспортер.