Нардепи звернулися до Президента через закриття Рубіжанської школи

Нещодавно відбулося засідання ТСК, яка розслідує порушення прав сиріт та дітей з інвалідністю. Члени Тимчасово слідчої комісії вирішили звернутися до Президента Володимира Зеленського через закриття Рубіжанської школи. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Комісія заслухала батьків дітей, які донедавна навчалися у Рубіжанській школі. Як відомо, на Луганщині Рубіжанська школа – це єдиний навчальний заклад для дітей хворих на сколіоз. Проте місцева влада 16 березня ухвалила рішення про ліквідацію цього закладу.

У школі навчалося 123 дитини, уроки там проводилися з дотриманням ортопедичного режиму – для цього кабінети оснащені спеціальними меблями для розвантаження хребта.

Комісія стверджує, що керівник Луганської ВЦА одноосібно прийняв рішення закрити цей заклад.

На думку батьків учнів та колективу закладу освіти, діяльність керівника Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Сергія Гайдая щодо ліквідації Рубіжанської обласної санаторної школи “є незаконною і здійснюється в інтересах зацікавлених у відремонтованому приміщенні з їдальнею та басейном осіб“.

Член ТСК Дмитро Соломчук стверджує, що реформа інтернатних закладів звелася до погоні за показниками та числами. Керівництво штучно створювало підстави для закриття інтернатних закладів. 

Зокрема, багатьом дітям з віддалених сіл, відмовляли у цілодобовому перебуванні у школі. Згодом зменшувалося число дітей у класах, бо вони не мали можливості кожного дня їздити на навчання. Відповідно, зменшувалося й фінансування, що призводило до закриття таких шкіл.  

За словами нардепа, таке трапляється тому, що нині у сфері охорони дітей просто не існує структури, котра має нести усю відповідальність за такі питання. Оскільки повноваження не розподілені між ОДА, районними адміністраціями та територіальними громадами. А сільські та селищні ради не можуть створювати прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу чи проводити усиновлення.

Коментар: “У сфері охорони дитинства повний хаос – повноваження не розподілені між ОДА, районними адміністраціями та територіальними громадами. Нині сільські та селищні ради не мають змоги створювати прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу та проводити діяльність з усиновлення. 

Роботи багато, і з кожним засіданням ТСК ми все більше розуміємо, наскільки великий пласт проблем ще потрібно вирішити” – розповів Соломчук.

Нагадаємо, що нещодавно у Міністерстві вирішили скасувати Постанову №586. Згідно з нею, рішення про зарахування на цілодобове перебування до закладів мали вирішувати органи опіки, а не сам навчальний заклад на прохання рідні дитини.

Джерело: сайт Час-Дій

Читайте також: Ми черговий раз переконалися у цинічності та недолугості реформи інтернатних закладів, яка стартувала 2017 року – нардеп Соломчук