Нацбанк вніс низку змін щодо карткових розрахунків за кордоном

Нацбанк України вжив низку додаткових заходів для збалансування валютного ринку та підтримання стійкості економіки в умовах війни. Про це повідомляє пресслужба регулятора.

З 21 липня 2022 року, НБУ дозволить банкам продавати безготівкову валюту громадянам із подальшим розміщенням на депозит на строк від трьох календарних місяців без права дострокового розірвання у межах щомісячного ліміту 50 тис грн (в еквіваленті).

Також НБУ мінімізував витрачання міжнародних резервів на непріоритетні у воєнний час напрями. 

З 21 липня:

— громадяни як і раніше матимуть змогу знімати з гривневих платіжних карток за кордоном 50 тис грн (в еквіваленті) на місяць. Водночас ліміт на зняття готівкової валюти з гривневих платіжних карток за кордоном змінено зі щомісячного на щотижневий: 12,5 тис грн (в еквіваленті) на сім календарних днів;

— зменшено щомісячний ліміт на P2P перекази громадян за кордон із гривневих платіжних карток українських банків зі 100 тис грн (в еквіваленті) до 30 тис грн (в еквіваленті);

— установлено щомісячний ліміт на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток у розмірі 100 тис грн (в еквіваленті) з усіх рахунків клієнта в банку, відкритих у національній валюті. “Це обмеження не відчує переважна більшість громадян, які перебувають закордоном”, — кажуть в НБУ.

Також, із 25 липня 2022 року скасовано дозвіл для комерційних банків купувати готівкову гривню в іноземної фінансової установи за безготівкову іноземну валюту.

Крім цього, змінено алгоритм розрахунку лімітів відкритої валютної позиції банками в частині неврахування збільшення резервів за валютними активами банків.