Що буде з цінами на оренду квартир через локдаун: названо дату подорожчання

Ринок оренди житла в Києві постраждає через введення локдауну з 5 квітня. Знизиться попит на добову оренду, а зростання цін зупиниться до середини травня.

Детальніше  про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Про це розповіли експерти ринку нерухомості. До локдауну ринок оренди “і так не може похвалитися обсягом попиту”, відзначають фахівці. Частина власників втратила орендарів через упертість, тому що не були готові надавати дисконт або розстрочку платежів в складний період.

Коментар:За прогнозами Асоціації фахівців нерухомості України (АФНУ), ситуація вирівняється ближче до літа, починаючи з другої половини травня. Ціни не будуть рости, залишаючись стабільними, однак вони будуть відповідати цінам на момент настання локдауну“, – спрогнозував експерт організації Юрій Піта.

Він припустив, що під час локдауну тимчасово збільшиться вакантність квартир під подобову оренду. Залежно від регіону вона може скласти від 20% до 35%. Однак, підкреслив представник АФНУ, це тимчасове явище, “карантинне”. За довгострокову оренду вакантності спостерігатися не буде.

Восени, заявив Юрій Піта, вартість оренди може дещо зрости. Це буде обумовлено перш за все попитом, а також макроекономічною ситуацією в країні.

Коментар: При істотних інфляційних процесах вартість оренди житла може збільшитися на додаткові 2-5%. Однак зауважу, на тлі зростання вартості комунальних платежів (до 10%), навряд чи вартість оренди зросте, адже квартплату платить саме орендар“, – переконаний глава АФНУ.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: Вихідні у травні 2021: скільки відпочиватимуть українці

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: