Єврокомісія погодила заборону на російські алмази

Єврокомісія схвалила пропозицію щодо заборони на продаж російських алмазів. Найближчим часом документ може бути направлений країнам-членам ЄС.

Про це повідомляє AFP.

“Європейська комісія схвалила пропозицію, що буде передана державам-членам для схвалення, як очікується, найближчими днями”, – йдеться у повідомленні.

У проєкті документа, з копією якого ознайомилося AFP, передбачено заборону на торгівлю алмазами, що походять з рф, перевозяться транзитом або експортуються з росії. Також заборона стосуватиметься алмазів, огранених у третіх країнах, та ювелірних виробів із діамантами.

Заборону на алмази з рф планують запровадити з 1 січня 2024 року. На огранені в третіх країнах – поетапно впроваджувати в дію з березня по вересень.

Згідно з проєктом, це дасть змогу “внести механізм відстеження алмазів, щоб ефективно реагувати на порушення та мінімізувати роботу учасників ринку”.

Як зазначається, країни ЄС розробляють заборону на російські алмази в межах 12-го пакету санкцій, спрямованих на посилення тиску на економіку рф.

Однак дорогоцінні алмази, невеликі та надзвичайно цінні, легко провозити контрабандою, адже їх можна змішувати з іншим дорогоцінним камінням, зауважує видання.

Європа, зокрема Бельгія, має ще одне занепокоєння: що навіть після запровадження санкцій ЄС російські коштовні камені можуть знайти собі шлях до конкурентів у таких місцях, як Дубай та Індія.

Як повідомлялося, раніше G7 обговорила чотири варіанти заборони постачання російських алмазів на свої ринки з 1 січня. Пропозиції – від легкого саморегулювання до жорстких заходів щодо імпорту – підготували Бельгія, Індія, французька група ювелірної промисловості та Всесвітня алмазна рада.