У Мінаграрної політики переконують, що голоду в Україні не буде

Заступник міністра аграрної політики Тарас Висоцький заспокоїв усіх, хто переживав через можливий голод в Україні. Пише 24tv.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Він зазначив, що Україна близько 70% своєї сільськогосподарської продукції експортувала. Відтак, для внутрішніх потреб залишалося 30%. Він також навів наочні приклади. Зокрема розповів, скільки в Україні залишилося, наприклад, кукурудзи та пшениці.

  • Що стосується кукурудзи, то на складах лежить близько 13 мільйонів тонн цієї кормової культури. Натомість українці щороку споживали близько 6 мільйонів 800 тисяч. Тож кукурудзи у нас є дворічний запас.
  • Пшениці на складах лежить 3 мільйони 800 тисяч тонн. До війни українці споживали близько 3 мільйони 300 тисяч тонн. Тож пшениці вистачить щонайменше на рік.

Читайте також: Як подати заявку на компенсації пошкодженого житла в “Дія”: інструкція

Водночас заступник додав, що в Україні є посіви озимої пшениці. Також очікується збір врожаю влітку. Але якщо і цього не буде, то на найближчий рік переживати не варто.

Крім того, в ефірі Тарас Висоцький додав, що вже вдалося підрахувати збитки. Так, від початку війни вони складають щонайменше 8,5 мільярда доларів. Мовиться як про посіви, так і про сільгосптехніку.