В Україні виявили виробника, який масово продавав фальсифікат масла

У Кіровоградській області на харчоблоках навчальних закладів виявили фальсифікати молочної продукції. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Йдеться про солодковершкове масло “Селянське” 73% жиру виробництва ТОВ “Оді” (Хмельницька область) і сир кисломолочний, 9% жиру виробництва ТОВ “Валківський молочний завод” (Харківська область).

Коментар: Під час лабораторної експертизи встановлено невідповідність вимогам нормативної документації щодо тригліцеридного складу молочного жиру. Це свідчить про наявність у продукції рослинних жирів замість жирів тваринного походження“, – йдеться у повідомленні на сайті Держпродспоживслужби у Кіровоградській області.

На вимогу Держпродспоживслужби із навчальних закладів мають вилучити фальсифіковані молочні продукти. Наразі проводяться перевірки постачальників продукції у Кіровоградській області та виробників у Хмельницькому та Харківському регіонах.

Читайте також: “Укрзалізниця” підвищить зарплату працівникам

Масло – один із тих продуктів, який найчастіше підробляють у нашій країні. Якщо продають продукт (пачка 200 грамів), ціна якого може бути меншою за 20 грн, 99% такої продукції – фальсифікат. З урахуванням гуртової ціни, таке масло не може коштувати менш як 33 грн.

Такі розрахунки озвучив експерт молочної галузі Максим Залізняк. Так, гуртова ціна на кілограм масла залежить від відсотка жирності та становить від 150 до 165 грн. До того ж потрібно додати витрати на упаковку, фасування, торгову націнку. В результаті пачка коштує від 33 до 45 грн.

Джерело