ВР ухвалила законопроєкт про якість дитячого харчування в Україні за стандартами ЄС

Вчора Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо виробництва, обігу та реклами дитячого харчування в Україні, яке буде відповідати стандартам ЄС. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Відповідний законопроєкт №4554 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС” підтримали 273 народні депутати.

Народний депутат Дмитро Соломчук повідомив про це у своєму telegram-каналі. На його думку, таким чином в Україні вдасться покращити якість харчування дітей раннього та грудного віку. Цей законопроєкт дозволить збільшити обсяги виробництва таких харчових продуктів в Україні. 

Коментар:Відтепер заборонено використовувати ароматизатори, барвники, консерванти, стабілізатори та інші речовини, які можуть впливати на його якість. Це ще один крок на шляху до здорового харчування нації, наступним буде прийняття у другому читанні законопроєкту про заборону використання пальмової олії у харчових продуктах“, – розповів політик.

Також закон передбачає заборону на маркування сумішей для годування дітей написами про вміст у них глютену. Застосування цих білків у такій продукції заборонено і зазначені написи можуть вводити споживачів в оману.

За порушення цих обмежень рекламодавцям і виробникам загрожує штраф у розмірі 50-100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (300-600 тис. грн), тоді як раніше він становив 1700-5100 грн.

Новий закон також визначає юридичне значення понять: “дитяче харчування” (зокрема на основі зернових), “діти грудного та раннього віку”, “дитяча суміш початкова та для подальшого годування”, “каші, макаронні вироби, сухарі, печиво, хлібці” та ін.

Читайте також: Обіцяний законопроєкт, який врегулює відносини між виробниками та ритейлом – зареєстровано у Раді — Дмитро Соломчук

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: