“45 тисяч вагонів на 100 млрд гривень”: Зеленський розпочинає найбільше в історії оновлення парку УЗ

У рамках програми Президента Володимира Зеленського “Велике будівництво” стартує оновлення парку вантажних вагонів вартістю близько 100 млрд гривень. За сім років планується списати 55 тисяч непридатних і придбати понад 45 тисяч нових вагонів, йдеться у сюжеті програми “Факти” на ICTV.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Відповідну програму анонсував очільник Мінінфраструктури Олександр Кубраков.

Коментар: “Це буде в рівних долях Укрзалізниця і приватні власники. Оновлення рухомого складу на близько 100 мільярдів гривень. Вперше за 30 років Незалежності найвищі керівники нашої держави звернули увагу на залізницю“, – прокоментував радник міністра інфраструктури Іван Федорко.

Першим кроком стане впровадження нового указу Мінінфраструктури, який передбачає встановлення для вагонів граничного терміну експлуатації. Списання старих вагонів розпочнеться з наступного року, розповіли журналісти.

Зараз в Україні курсують 174 тисячі вантажних вагонів, 95 тисяч з яких вичерпали нормативний термін служби. У середньому українським вагонам – до 40 років, хоча максимальний термін експлуатації – 30 років. Вартість утримання старих вагонів більша, а користуватися ними може бути небезпечно.

Коментар: “У нас почастішали аварії, інциденти, які відбуваються з нашим зношеним вагонним парком. У нас з усіх ремонтів, які робляться з вагонами, 84% ремонтів – це позапланові. Тобто ми змушені латати, заварювати“, – сказав заступник директора Департаменту комерційної роботи Укрзалізниці Валерій Ткачов.

Списані вагони замінять на нові – їх будуть закуповувати виключно в українських виробників. Зараз галузь вагонобудування перебуває у кризі, за цей рік випущено тільки 1213 вагонів, що на 60% менше у порівнянні з 2020 роком.

Коментар: Якщо ми чуємо, що Укрзалізниця та Міністерство інфраструктури мають плани будувати понад 40 тисяч вантажних вагонів в Україні – це дуже хороші плани, які варто підтримати, тому що це запустить виробництво в Україні транспортного машинобудування і це дасть роботу українським громадянам“, – підкреслив заступник голови комітету ВРУ з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський.

Як раніше повідомлялося, в рамках програми “Велике будівництво” Укрзалізниця отримає 130 нових вантажних електропотягів виробництва французької компанії Alstom

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: