Ваш ноутбук перегрівається? Розберемося, як його охолодити!

Багато хто чекає літнього сезону, щоб насолодитися теплими днями. Однак у цей час ваш комп’ютер може сильно нагріватися, тому що не в змозі ефективно розсіювати тепло. І якщо зі стаціонарним ПК не так все критично, тому що між їхніми окремими компонентами достатньо вільного місця, то у разі ноутбуків проблеми з охолодженням можуть створити багато проблем.

В умовах високих температур може спостерігатись зниження продуктивності системи, робота вентилятора на максимальних оборотах, падіння ефективності акумулятора тощо. Тому дуже важливо знати, як уникнути перегріву обладнання, а в цій статті давайте розглянемо кілька порад, які допоможуть вам охолодити ноутбук.

 Обслуговування термоінтерфейсу

 На самому початку необхідно переконатися, що ваш ноутбук не потребує обслуговування. У більшості ноутбуків є вентилятор, що охолоджує, завдання якого — подавати холодне повітря всередину ноутбука і таким чином охолоджувати всі компоненти. Це дуже простий компонент, проте якщо він не є ефективним, то може виникнути серйозні проблеми в роботі всього обладнання. Тому необхідно, щоб усі вентиляційні отвори та канали були чистими та вільними від пилу. Це стосується і лопат вентилятора, і внутрішньої частини самого ноутбука.

Також періодично система охолодження потребує повного розбирання та обслуговування. Йдеться не лише про видалення пилу, а й заміну термопасти та термопрокладок. На жаль, користувачі не можуть виконати таку роботу самостійно, тому рекомендуємо віддавати ноутбук на обслуговування професіоналам за цією адресою https://www.aks.ua/uk/remont/noutbuki.html. Тут займаються діагностикою, профілактичним обслуговуванням та ремонтом усіх марок та моделей лептопів.

Використання охолоджувальної підставки

 Якщо чистка системи обдування не вирішує проблему перегріву повністю, то подумайте про придбання підставки, що охолоджує. Конструкція, що оснащена додатковими вентиляторами, забезпечує подачу холодного повітря всередину пристрою. Більшість таких аксесуарів мають регулювання платформи по висоті, що робить використання ноутбука комфортнішим.

  Однак це рішення має і свої недоліки, наприклад, підвищений рівень шуму, швидку витрату енергії акумулятора при роботі в автономному режимі, складність транспортування. Тому найкращим вибором буде все-таки спосіб, пов’язаний із відновленням ефективності штатної системи охолодження.