Site icon ІНВЕСТОР-ЮА

Як робити гроші на водорослях: приклад запорізької компанії

Закон бізнесу говорить, що інноватори зазвичай в перспективі отримують кращі прибутки, аніж ті хто намагається стартувіати на конкурентному ринку. Цей приклад стосується компанії з Запоріжжя “Фуд Факторі”, оскільки її власники спробували свої сили в кількох ділянках сільського господарства, а згодом розпочали бізнес з вирощування унікальної водорості, повідомляє “Інвестор”.

Ідея створення компанії котра займеться вирощенням водорості – спіруліни виникла у запорізького підприємця  Аліма Кунаха. Він вже раніше займався торгівлею та переробкою зерновиз культур. Згодом до проекту приєдналися Володимир Іщук та Вадим Киричко. 

В світових рейтингах Украна погіршила результати

Чоловіки вирішили зайнятись саме таким нішевим продуктом, оскільки не бачили перспективи для конкурування масових сільськогосподарських культур. Крім того, вони дослідили, що спіруліна є відомою в світі, але в Україні  вона ще не присутня на ринку. Таким чином у2016 році партнери створили у Запоріжжі компанію “Фуд Факторі” і стали вирощувати спіруліну під ТМ Spirulinka.

Штраф на мільйон: українську компанію покарали за копіювання закордонного бренду

Спіруліну називають мікроводоростю і вона є вкрай поживною оскільки складається на 70% з корисних білків. На конгресі ООН в 1974 р. її було визнано кращою їжею для майбутнього людства. В багатьох країнах світу вона входить  в щоденний раціон.

Прощай старий BlaBlaCar: тепер користувачам доведеться платити

Для того, щоб стартувати партнери вклали приблизно 100 тисяч доларів. Однак на відміну від інших сільгоспкультур росте дуже швидко – буквально за місяць після засіву вже можна збирати врожай. Є кілька способів вирощування.  Компанія “Фуд Факторі” обрала закритий метод вирощування у біореакторах – спеціальних ємностях, де створюється та підтримується відповідне середовище. 

Єврокорупціонери: як великі компанії нелегально купують український ліс

В компанії відразу ж задумались над тим як продавати свій продукт і дійшли висновку, що найкраще – це заморозка.Для цього розробили спеціальну упаковку  і холодоелементів (їстівних, нетоксичних) за авторською технологією, які можуть підтримувати температуру від –21 градусів С до –5 градусів С і дозволяють зберігати спіруліну замороженою протягом трьох діб.

З 2017 року компанія активно розвивала виробництво і вийшла на рівень до 216 кг в місяць. Однак, бізнесмени вже заявляють, що планують інвестувати в своє виробництво близько 2 млн. доларів, щоб до 2020 року вийти на темпи виробництва в 12 тон на місяць. Уже цьогоріч планують інвестувати 500 тис. доларів для створеня в Запоріжжі ще одного виробничого майданчика і збільшити виробництво до 3 тон.

Крім того, українці планують розвинувши своє виробництво виходити на зовнішні ринки. У вересні минулого року компанія пройшла реєстрацію в FDA (Food and Drug Administration — Федеральне управління США з нагляду за якістю харчових і лікарських препаратів) для поставок продуктів до США і вже зробила тестову поставку спіруліни в цю країну і в ОАЕ. 

Exit mobile version