Єврокорупціонери: як великі компанії нелегально купують український ліс
“Ми знали, звісно, що проблема корупції серйозна. Що нас справді вразило, так це розмір європейських компаній, які були частиною цієї торгівлі”.
Таким чином відповідно до даних організації найбільше нелегальної української деревини купує Egger – другий у світі за обсягами виробник дерев’яних панелей, та її два найближчі конкуренти — Kronospan і Swiss-Krono.
Що світ купує в Україні: топ товарів
До брудної торгівлі також, причетна польська целюлозна фабрика, яка є частиною найбільшої в світі паперової корпорації International Paper. Також, крім названих в торгівлі бере участь дочірня компанія австрійського лісопильного гіганта Holzindustrie Schweighofer, що географічно розташовується неподалік кордону з Україною. Всі ці компанії були помічені закупках пиломатеріалів з України.
Ще дві компанії з Чехії взагалі займались купівлею забороненого до вивозу лісу кругляку. Це – чеську корпорацію Mondi (виготовляє паперову упаковку) та виробника віскозного волокна компанію Lenzing.
За словами Лоусона:
“Я вже раніше проводив розслідування незаконної вирубки лісів і торгівлі незаконною деревиною у багатьох країнах світу. Єдине, що справді вирізняє Україну, – це масштаби, розміри компаній, які купують ліс у Європі. Це компанії-мільярдери, і саме це справді дивує й одразу привертає увагу”.
Проте, в британській організації зауважують, що впершу чергу їхнє розслідування стосується не стільки України, скільки ЄС. Адже вони також порушують законодавство щодо чистоти походження сировини.