Без врожаю: українські малі садові господарства відмовляються збирати врожай яблук

Серед плодовоовочевих продуктів яблуко є одним із найвигідніших для бізнесу, проте ця сфера вимагає враховувати чисельні умови. Так, українські садівники зараз конкурують з Польщею і коли в обох країнах хороші врожаї ціна на яблуко падає. Крім того, звичним є той факт, що відразу після збору врожаю ціни значно нижчі від можливих. Тому, особливо малі господарства часто потрапляють в скрутне становище, повідомляє “Інвестор”.

За інформацією профільних організацій чимало українських малих фермерських господарств, які займаються вирощуванням яблук, прийняли рішення залишити врожаї у садах, оскільки за нинішніх цін таке виробництво для них є збитковим.

Фермери відзначають, що 

“Якщо врахувати витрати на догляд за садом під час вегетації, то виробництво яблука, при його реалізації на переробку є збитковим”.

Однією з проблем дрібних господарств є відсутність холодильників для зберігання фруктів. Зараз же ціни на продукцію нижчі від собі вартості. Зараз в основному яблука купують для виготовлення концентрату відповідно, ціна на кілограм є в межах – 0,04 дол. з доставкою на завод.

В той же час собівартість збору яблука оцінюють на рівні 0, 03 дол. І це без урахування транспортних витрат. Таким чином, фермери залишаються в програші не покриваючи свої витрати.

Зауважимо,що в такому становищі опинились представники невеликих господарств (1-5 га), які вирощують яблуко в так званих наполовину інтенсивних садах.

Така ситуація не виняток і закордоном, проте в багатьох країнах для того, щоб стимулювати фермерів держава покриває частину витрат, або займається закупкою продукції формуючи ціну дещо вищу від ринкової.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *