Харківський завод “Система” розпочав виготовляти сучасні зарядні станції для електрокарів

Після приватизації на занедбаному заводі “Система” почали виготовляти зарядні станції для електрокарів. Востаннє на підприємстві виготовляли телевізори наприкінці 1990-х років. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив нардеп Дмитро Соломчук.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Провідний виробник зарядного обладнання та зарядних станцій AutoEnterprise придбав у Харкові на прозорому приватизаційному аукціоні занедбане приміщення заводу, який у минулому виготовляв телевізори.

Як повідомив Дмитро Соломчук, на момент приватизації в на заводі було лише п’ять працівників: механік, сантехнік, завгосп і два директори. 

Підприємство за роки без виробництва накопичило мільйонні борги. Тому й було прийняте рішення виставити завод на аукціон, доки будівлі не розвалилися остаточно.

Після приватизації та реконструкції заводу середня зарплата працівника-складальника становить 1 тис. дол. без відрахування податків. Зарплата розробника – від 3 до 5 тис. євро.

Коментар: Останні роки будівля заводу знаходилась в аварійному стані, цехи були зруйновані, електроенергія була повністю відсутня. До модернізації на “Системі” працювало всього п’ять осіб, зараз – вже понад тисячу. 

Приватизація – це новий подих для таких підприємств, яких, на жаль, в Україні зараз багато. Тільки так ми зможемо побудувати розвинену ринкову економіку країни.

P.S до речі, а Ви знали, що на зарядних пристроях для Porsche написано “Розроблено в Україні”? “, – розповідає політик.

Наразі реконструкція заводу ще триває, хоча підприємство повноцінно працює у відновлених залах. Повністю відремонтували понад половину приміщень. За 2020 рік компанія заплатила 12 млн грн податку на прибуток, а загалом, з урахуванням податків на зарплату працівників, – близько 30 млн грн.