Додаткові мільярди для Ахметова: ціни на громадський транспорт зростуть до 100% (інфографіка)

Цьогоріч спостерігалося досить різке здорожчання усіх видів громадського транспорту. Протягом 2018 року ціна квитка зросла (або планово зросте) у 16 обласних центрах. Ціни на електротранспорт в різних регіонах зросли від 30%до 100%, повідомляє “Інвестор”.

Ціни на електротранспорт зростають за рахунок здорожчання електроенергії, яка в свою чергу дорожчає через схему Роттердам+. У Києві та Дніпрі підвищення на окремі види електротранспорту сягнуло 100%: у столиці з 4 до 8 гривень здорожчав проїзд у трамваї та тролейбусі, а у Дніпрі з 2 до 4 гривень збільшилась вартість жетону у метро.

Ціни зростуть і в інших містах України. Асоціація споживачів енергетики та комунальних послуг склала карту зростання цін на проїзд в електротранспорті. Протягом 2018 року ціна квитка зросла (або планово зросте) у 16 обласних центрах.

 

фото consumers.com.ua
фото consumers.com.ua

Як зазначають в Асоціації:

“У кожному квитку сидить корупційна рента Роттердам+. Електроенергія займає 20%-25% собівартості електротранспорту. Отже, здорожчання електроенергії за формулою Роттердам+ для підприємств призводить до подорожчання квитків у транспорті. Фактично вибудовують двоходову схему, щоб було менше помітно.Не відразу піднімають тарифи для населення, а піднімають для підприємств, а щоб ті потім піднімали ціни для населення”.

За розрахунками аналітиків через схему Роттердам+, переплата за проїзд у столичному електротранспорті становить 25 копійок з кожного квитка. Внаслідок цього кожен середньостатистичний споживач приблизно переплатить 183,6 гривні.

фото consumers.com.ua
фото consumers.com.ua

Здавалося б 25 копійок переплати приносить мільйонні прибутки компанії  ДТЕК Р.Ахметова, яка контролює понад 85% українського вугілля та 80% станцій теплової генерації. Загалом з квітня 2016 року формула “Роттердам+” принесла понад 33 мільярдів гривень надприбутків. 

Якщо схема існувати і надалі то у 2019 році українським підприємствам (в тому числі водоканалам та електротранспорту), імовірно, знову підвищать тарифи на електроенергію. В свою чергу завдяки цьому компанія, за прогнозами експертів компанія Ахметова принесе йому додаткових 10 мільярдів гривень з кишень простих споживачів.

Таким чином, за рахунок корупційних схем ціни на проїзд зростають, однак комфорт та безпека від цього у транспорті не покращується, а хтось отримує чергові мільярдні прибутки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *