В Україні визначили Топ-5 найкращих міст для інвестицій

Багато закордонних інвесторів, коли починають думати про ведення бізнесу в Україні часто стикаються із відсутністю інформації, рейтингів та конкурування різних міст. Крім того зважаючи на репутацію країни багато бізнесменів вважають, що тут їх очікують значні корупційні виклики. Для того, щоб розвіяти багато міфів та надати важливу інформацію в Україні створили рейтинг прозорості інвестиційної сфери 100 найбільших міст, повідомляє “Інвестор”.

 

Українське представництво міжнародної антикорупційної мережі Transparency International  підготувало рейтинг прозорості інвестиційної сфери українських міст. Відповідно оцінювали сфери 100 найбільших міст України. В п’ятірку лідерів потрапили в основному міста із Західнох та центральної України.

Власники банків-банкрутів вивели з України понад 200 млрд гривень

Вирішення проблем житла: Гонконг для цього насипле острови

Одним із важливих компонентів на який звертали увагу це наявність антикорупційних програм, політику щодо конфлікту інтересів у міських радах, проведення перевірки діяльності підприємств міста, наявність інструментів та можливостей у інвестиційному секторі та інше.

Що світ купує в Україні: топ товарів

Посилки розбрату: українцям хочуть обмежити доступ до закордонних ринків.

Крім того спеціально для кожного міста можна знайти поради, що потрібно змінити для покращення своїх показників. Так цьогорічним лідером стало місто Івано-Франківськ. Місто отримало 15 балів з 20 можливих. Проте експерти радять для досягнення максимального показника впровадити електронні аукціони сезонної торгівлі, підключити місто до платформи, яка допомагатиме людям відкрити власний бізнес, опублікувати перелік чинних регуляторних актів, включити до членів виконавчого комітету підприємців. Найкращою практикою Івано-Франківська було визнано Інвестиційний портал міста.

Загалом же Топ-5 виглядає так:

  1. Івано-Франківськ;
  2. Київ;
  3. Вінниця;
  4. Львів;
  5. Біла Церква.

Зауважимо, що перші чотири міста є обласними центрами та акумулюють значні ресурси. Однак менша за них Біла Церква значно випередила великі міста напрацювавши прозорі інструменти для залучення інвестицій.

283886_100-prozoryh.2-min.jpg (4962×2482)
Перша 50-ка міст рейтингу

Зазначимо, що рейтинг спільно з українськими експертами створювали іноземні бізнесмени вказуючи на ті фактори, котрі для них насамперед є важливими. Таким чином сформували 17 індикаторів, які мали відобразити реальну прозорість міста в інвестиційній сфері.

100-prozoryh.3-min.jpg (4962×2482)
Друга 50-ка міст рейтингу

Найнепрозорішим з 17-ти виявився індикатор підключення до офіційної платформи, яка допомагає людям відкрити власний бізнес – лише у Вінниці та Житомира наявне підключення. Найпрозорішим є індикатор щодо розміщення на сайті інформації про інвестиційні об’єкти/проекти які пропонуються міською владою не залежно від форми власності – у 69% міст наявна ця інформація.

Таким чином такий рейтинг допоможе інвесторам зробити вибір із місцем капіталовкладень, а українським урядовцям надасть інформацію, що потрібно поліпшити для залучення інвестицій.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *