Єврокорупціонери: як великі компанії нелегально купують український ліс

Питання із незаконною вирубкою лісу завжди було одним із надзвичайно чутливих. Однак ситуація загострилась коли вирубка почалася в промислових масштабах, а деревина без проблем почала надходити ешелонами через український кордон. Європейське законодавство забороняє своїм компанія купувати ліс походження якого не можна легально підтвердити. Однак, шалені прибутки посприяли тому, що до корупційних схем з українським лісом стали причетні величезні фірми, повідомляє “Інвестор”.

Earthsight це британська неурядова організація, котра вже влітку цього року оприлюднила звіт, про безперешкодний перетин кордону української деревини. Тоді це повідомлення дуже швидко викликало реакцію у відповідь і Кабмін призначив окрему слідчу групу для пошуків винних.
 
Зараз британці оприлюднили нові дані, що виявляться українську деревину сумнівного походження купували навіть компанії-гіганти з мільярдними прибутками.
 
За словами директора організації Earthsight Сема Лоусона:

“Ми знали, звісно, що проблема корупції серйозна. Що нас справді вразило, так це розмір європейських компаній, які були частиною цієї торгівлі”. 

Таким чином відповідно до даних організації найбільше нелегальної української деревини купує Egger – другий у світі за обсягами виробник дерев’яних панелей, та її два найближчі конкуренти — Kronospan і Swiss-Krono. 

Що світ купує в Україні: топ товарів

До брудної торгівлі також, причетна польська целюлозна фабрика, яка є частиною найбільшої в світі паперової корпорації International Paper. Також, крім названих в торгівлі бере участь дочірня компанія австрійського лісопильного гіганта Holzindustrie Schweighofer, що географічно розташовується неподалік кордону з Україною. Всі ці компанії були помічені закупках пиломатеріалів з України.

Ще дві компанії з Чехії взагалі займались купівлею забороненого до вивозу лісу кругляку. Це – чеську корпорацію Mondi (виготовляє паперову упаковку) та виробника віскозного волокна компанію Lenzing. 

За словами Лоусона:

“Я вже раніше проводив розслідування незаконної вирубки лісів і торгівлі незаконною деревиною у багатьох країнах світу. Єдине, що справді вирізняє Україну, – це масштаби, розміри компаній, які купують ліс у Європі. Це компанії-мільярдери, і саме це справді дивує й одразу привертає увагу”.

Проте, в британській організації зауважують, що впершу чергу їхнє розслідування стосується не стільки України, скільки ЄС. Адже вони також порушують законодавство щодо чистоти походження сировини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *