Більшість імпортного вугілля в Україну приходить з Росії

Україна на весні збільшила кількість імпортного вугілля, при чому, 64% куплено в Росії, повідомляє “Інвестор”

З літа 2014 року внаслідок військових дій на сході країни Україна вперше зіткнулась із гостриим дефіцитом енергетичного вугілля. В цей час втрачено контроль над частиною Донбасу, де розташовано більшість шахт. Саме з цього часу, країна почала імпортувати вугілля.

Україна залишається на російській «атомній голці»

Таким чиному у 2015 році імпортовано кам’яного вугілля і антрациту на загальну суму 1,632 млрд дол. Найбільшими постачальниками вугілля були Росія, США і Казахстан. У 2016 році імпорт дещо зменшився приблизно на 10% – до 1,467 млрд дол. В минулому році витрати на імпот вугілля знову виросли до 2,744 млрд дол.

В поточному році, а саме в січні-квітні 2018 року відбулось чергове збільшення валютних витрат на імпорт кам’яного вугілля і антрациту порівняно з минулорічним на  30% – до 1,004 млрд. дол. 

Україна найбільше експортує в Росію (інфографіка)

Як повідомляє статистика за цей період було імпортовано 7,4 млн тонн вугілля. Найбільшими постачальниками були Росія, США і Канада. Імпорт вугілля з Росії в грошовому вираженні в січні-квітні 2018 року досяг 643,6 млн дол. (64%), США – 288,4 млн дол. (28,7%). З Канади Україна імпортувала вугілля на суму 48,4 млн дол. (4,8%). Таким чином, Росія забезпечує понад половину потрібного для України вугілля.

Зважаючи на ці дані багато експертів вважають, що на жаль російське вугілля не таке вже й російське, а всього лиш вивезенечерез кордон з окупованих територій. Ця схема вказує, на ще одну залежність української енергетики від Росії і небажання української влади випрішити це питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *