В Україні розпочали реєстрацію першого продукту із географічним зазначанням

Тепер і продукція з України увійде до престижного клубу продуктів, котрі мають географічну приналежність. Цим продуктом стане – “Гуцульська овеча бриндзя”. Такий статус дозволить для продукту активніше продаватись на європейських ринках, оскільки така реєстрація є однією з ознак якості, повідомляє “Інвестор”.

Вже незабаром разом із такими відомими продуктами як шампанське, коньяк, сири рокфор, пармезан і багато інших, отримає географічне зазначення продукт з України. Відповідну заявку подано до Міністерства економіки України і таим стане – “Гуцульська овеча бриндзя”.
 
 З цього приводу в Міністерстві аграрної політики та продовольства України повідомляють:

“В Україні розпочато реєстрацію першого продукту із захищеним географічним зазначенням походження. Так, 19 грудня 2018 року до Мінекономіки подано заявку на реєстрацію географічного зазначення “Гуцульська овеча бриндзя”, яка в майбутньому стане підставою для охорони цього зазначення і в ЄС”.

Фахівці з  Мінагрополітики, Мінекономрозвитку та проекту технічної підтримки ЄС “Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні” провели ґрунтовні дослідження для того, щоб визначити перспективні географічні зазначення України, які б відповідали всім європейським вимогам. Як підсумок цієї роботи та в рамках виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС відбувається реєстрація першого такого українського продукту.

Він знову це зробив: Маск представив підземний швидкісний тунель (фото, відео)

Заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Олена Ковальова підкреслила:

“Продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України. Така продукція забезпечить перспективи не лише для розвитку локального виробництва, а і для ефективної роботи на зовнішніх ринках, збільшення експортного потенціалу та впізнаваності України як виробника харчової продукції світового рівня”.

В першу чергу отримання марки географічного зазначення має на меті просування продукту на закордонних ринках але і його захист. Марка географічного зазначення є знаком, що наноситься на продукт і посвідчує його високу якість, довгу традицію виробництва й особливий зв’язок з територією, де його виготовляють. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *