Без вугілля: Німеччина закрила останню шахту

Німеччина розпочинає новий етап у своїй економіці. Країна повністю відмовилася від використання вугілля і закрила останню працюючу шахту. Відтепер ставку робитимуть перш за все на відновлювальну енергетику, повідомляє “Інвестор”.

Ще в  2007 року Бундестаг прийняв рішення поетапно згорнути до 2018 року вуглевидобувну галузь у Німеччині. Однією із причин була те, що в німеччині ця галузь потребувала щороку багато мільярдів дотаційних коштів. Причиною такого рішення став брак конкурентоспроможності німецького вугілля, порівняно з набагато дешевшим імпортним вугіллям.

В Україні розпочали реєстрацію першого продукту із географічним зазначанням

Дорогі підробки: третина колекційного віскі виявилась фальшивками

Високі стандарти безпеки та надзвичайно глибокий рівень залягання пластів кам’яного вугілля в Рурській області зробили його розробку й видобуток набагато дорожчими, ніж у інших частинах світу.

У грудні цього року було закрито останню шахту Prosper-Haniel в місті Боттроп у федеральній землі Північний Рейн – Вестфалія  з видобутку кам’яного вугілля. Сам процес закритя супроводжувався урочистою церемонією на якій були присутні  президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр та голова Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер.

Президент Німеччини наголосив, що вугілля відіграло важливу роль у творенні історії Німеччини, а цей етап назвав “завершення епохи”. Він підкреслив:

“Без вугілля історія Німеччини розвивалася б по-іншому”.

Також, він звернув увагу на те якою важкою та небезпечною є праця гірників. Штайнмаєр висловив вдячність для профспілкового руху котрий відіграв колосальну роль у мирному і відповідальному згортанню видобутку кам’яного вугілля в Німеччині. 

Водночас голова Європейської Комісії (ЄК) Жан-Клод Юнкер, котрий також був присутній на цій урочистій церемонії у своїй промові нагадав важливість вугільної галузі в об’єднанні післявоєнної Європи. Юнкер відзначив, що створення на початку 1950-х років Європейської спільноти з вугілля та сталі стало  важливим етапом на шляху створення Європейського Союзу.

Американські винахідники за допомогою дронів насаджують ліси (відео)

Він знову це зробив: Маск представив підземний швидкісний тунель (фото, відео)

На тлі цього закриття зрозумілим  величезне зацікавлення Німеччини проектом російського газогону. Оскільки, її економіка потребує енергоресурсів, а відновлювальні джерела поки, що ще не можуть забезпечити економіку у повній мірі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *