Бавовняні речі цьогоріч можуть здорожчати – все через тропічний шторм

Разом із нестабільністю на нафтових ринках цінові стрибки передались і в інші галузі. Рекордно виросли ціни на бавовну, повідомляє “Інвестор”.

З травня 2014 року вперше на світових ринках рекордно зросли ціни на бавовну-сирець. Виною цьому стали несприятливі погодні умови в США. Оскільки зливові дощі в після шторму “Альберто” залили основні регіони розведення бавовни в цій країні. 

Субтропічний шторм “Альберто” обрушився на Мексиканську затоку в понеділок. У штаті Флорида  у зв’язку з цим влада навіть евакуювала громадян, що мешкають уздовж узбережжя. У вівторок він ослабів до тропічної депресії.

Внаслідок цього на біржі ICE липневий контракт на бавовну-сирець подорожчав на 4,3%, до 93,21 цента за фунт ( приблизно 2,05  дорларів за 1 кг).

Аналітик Saxo Bank Оле Гансен відмітив, що 

“Зливи посилили труднощі посівної бавовни в США, яка раніше ускладнювалася посухою в усіх південних рівнинах США”.

Експерти з Commerzbank пояснюють, що виняткова посуха в Техасі призвела до зниження прогнозів урожаю. Водночас на фоні цих несприятливих умов посилилися очікування, що Китай, який декілька років скорочував запаси бавовни, може збільшити закупівлі волокна в США.

 Водночас таке здорожчання бавовни на ринках США дає можливість іншим країнам виробникам спробувати закріпитись на цьому ринку. Зважаючи на на те, що США є одним із лідерів виробництва, а самі бавовняні волокна складають 40% всіх тканин у світі це може викликати певні коливання на ринку. Україна не вирощує бавовну але займається її переробкою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *