Нафтогаз розпочав примусово стягувати кошти з Газпрому

“Нафтогаз України” після виграшу в суді справи проти російського газового монополіста так і не дочекався сплати коштів у розмірі 2,6 мільярдів доларів. Саме тому українська компанія розпочала арешт активів  “Газпрому” в Європі, повідомляє “Інвестор”.

Українська компанія розпочала арешт активів російського газового монополіста “Газпрому” з акцій газопроводів “Північний потік” і “Північний потік-2” у Швейцарії в рамках примусового стягнення боргу в 2,6 мільярда доларів на виконання рішення Стокгольмського арбітражного суду. 

Польща проти: «Північний потік-2» отримав ще одного противника

Головний комерційний директор “Нафтогазу” Юрій Вітренко зазначив, що

“Ми почали заарештовувати активи “Газпрому” – з акцій “Північний Потік” 1 і 2 в Швейцарії.”

Чиновник підкреслив, що таким чином українська сторона дає черговий привід європейським партнерам задуматися щодо надійності цих маршрутів та самої компанії “Газпром”. 

Такі дії української сторони спричинені тим, що в березні “Газпром” офіційно повідомив “Нафтогаз україни” про те, що він відмовляється виконувати рішення арбітражу. Відповідно до судового рішення кожний день прострочення платежу на користь “Нафтогазу” призводить до нарахування пені “Газпрому” в розмірі 0,5 мільйона доларів. Оскільки “Газпром” продовжив ігнорувати судову постанову  то  30 травня, “Нафтогаз України” почав процес примусового стягнення боргу в 2,6 мільярда доларів в закордонних судах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *