Пенсійний вік підвищать із квітня, а вимоги посилять: кого зачепить

В Україні пенсійний вік збільшать для жінок із 1 квітня. Якщо зараз вони можуть виходити на заслужений відпочинок (якщо вистачає стажу) в 59,5 років, то через кілька місяців доведеться працювати на пів року більше. Крім того, з 2022-го зміняться вимоги щодо стажу.

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Деталі: Фактично права чоловіків і жінок будуть рівними, загальний пенсійний вік становитиме 60 років. Але це не означає, що всі зможуть розраховувати на виплати з цього віку, йдеться в законі про “Обов’язкове загальнодержавне пенсійне страхування”.

У січні 2022-го вимоги щодо стажу підвищаться на 12 місяців. Усі, хто не виконає умови, повинні будуть працювати до 63 або 65 років. Поки таке нововведення стосуватиметься невеликої кількості українців, розповідає старша наукова співробітниця Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко. Цю вимогу виконає більшість.

  • у 60 років на пенсію виходитимуть ті, у кого є 29 і більше років стажу;
  • у 63 роки виходитимуть на пенсію ті, у кого від 19 до 29 років стажу;
  • у 65 років будуть виходити на пенсію ті, у кого від 15 до 19 років стажу.

Варто зазначити, що стаж почали жорстко враховувати тільки з початку 2000-х, до цього трудові книжки могли лежати на підприємствах, що не працювали, а стаж враховувався.

Джерело: сайт Обозреватель

Читайте також: В Україні назвали штрафи за відсутність страховки на авто

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: