Верховна рада прийняла закон про відповідальність виробників органічної продукції

Верховна Рада України прийняла законопроект, яким пропонується ввести штраф за реалізацію продукції з органічним державним логотипом за відсутності відповідного сертифіката, повідомляє “Інвестор”.

В світі зараз великою популярністю користуються органічні продукти, проте для покупців зазвичай проблематично визначитись із покупкою, оскільки не завжди можна довіряти виробнику. Саме тому, державні органи будуть сертифікувати виробників органічних продуктів.

Вілла за 13 мільйонів євро або як власник агрохолдингу «Мрія» використав міжнародні інвестиції

Планується тим хто маркувати продукцію як органічну, але не матиме сертифікату буде штраф. Для юросіб у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, а для фізосіб-підприємців – у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат.

Законопроектом пропонується зобов’язати виробників щорічно проходити сертифікацію органічного виробництва для підтвердження відповідності вимогам законодавства в сфері органічного виробництва.

Оплата послуг з проведення сертифікації органами сертифікації здійснюється на договірних засадах. Термін дії сертифіката органічного виробництва та обігу складає 15 місяців з дати його видачі.

Українські аграрії залучили майже пів тисячі інвестиційних проектів

Закон також, сприятиме гармонізації законодавства України до законодавства Європейського Союзу у зазначеній сфері. Очікується, що реалізація положень проекту закону сприятиме підвищенню конкурентоспроможності вітчизняної органічної продукції та розширенню зовнішніх ринків її збуту. 

Та найголовніше держава зобов’язується таким чином гарантувати для споживачів відповідність продукції, та захищати їх права і карати недобросовісних виробників.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *