Українські аграрії залучили майже пів тисячі інвестиційних проектів

Український агро-промисловий комплекс цьогоріч залучив вдвічі більше інвестицій на власні проекти, ніж попереднього року, повідомляє “Інвестор”.

В українському АПК від початку року вже реалізується 474 інвестиційних проектів. Їхня загальна вартість складає майже 41,3 млрд. гривень. Планується, що після їхнього упровадження буде створено близько 16 тисяч нових робочих місць.

Нажаль, таке інвестиційне різноманіття створене головним чином завдяки власним коштам виробників. Це приблизно 74,3% від усіх проектів. Вартість інвестпроектів варіюється від 0,1 млн. до 9,6 млрд. гривень.

Найбільше інвестування спостерігається у Вінницькій (освоєно 6,3 млрд. грн. капінвестицій), Київській (1,1 млрд. грн.), Полтавській (0,6 млрд. грн.), Черкаській (0,4 млрд. грн.) та Сумській (0,4 млр.д грн.) областях.

В той же час найбільша кількість інвестиційних проектів впроваджується у Полтавській (69 од.), Львівській (64 од.), Вінницькій (48 од.), Чернівецькій (43 од.), та Черкаській (41 од.) областях.

В той же час інвестиційні проекти розподілились за напрямками наступним чином:

– розвиток скотарства – 112 од. (23,6% від загальної кількості);

– розвиток свинарства – 59 од. (12,4%);

– розвиток птахівництва – 27 од. (5,7%);

– обробка, зберігання зернових і технічних культур – 88 од. (18,6%);

– овоче- та фруктосховища – 58 од. (12,2%);

– багаторічні насадження – 20 од. (4,2%);

– зрошення – 14 од. (3%).

Зазначимо, що минулого року в АПК України впроваджувалося 380 інвестпроектів загальною кошторисною вартістю 27,9 млрд. гривень. Розподіл інвестпроектів, щоправда сигналізує, що це в значній мірі не перспективні інвестиції, а короткострокові, направлені на швидке отримання вигоди від інвестування.

Проте, агропромисловий комплекс не є аж таким збитковим як це здається багатьом скептикам, але залишається відкрите питання залучення до інвестування закордонних інвесторів при чому бажано, щоб це були не великі фірми-монополісти, а фермери які будуть вкладати свої кошти точково.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *