Як не потонути в смітті і при цьому заробити: досвід Німеччини
В Німеччині кожен житель продукує приблизно 37 кілограмів пластикового сміття на рік, проте більша половина його отримає наступне життя, повідомляє “Інвестор”.
Ще в 1991 році Німеччина перейшла до використання так званої дуальної системи для подальшої переробки поліетиленового сміття. ЇЇ суть полягає у тому, що із виробників поліетилену або компаній, що використовують його у своїх товарах беруть зобов’язання про часткове фінансування утилізації сміття.
Німеччина виробляє найбільше поліетиленового сміття в ЄС. Більше за Німеччину сміття на душу населення тільки в Ірландії. Проте, при таких показниках Німеччина є лідером союзу із переробки та утилізації відходів. В світовому масштабі вона поступається хіба для Японії.
Американські вчені створили пристій, що може видобувати воду з повітря пустелі
Для того, щоб досягти таких результатів потрібно було провести скурпульозну роботу із виховання культури сортування смття. Крім, того потрібно було налагодити чіткий та зрозумілий алгоритм переробки.
Таким чином, у Німеччині кожен контейнер має своє маркування кольором і підходить тільки для якогось типу сміття. На початку кожного року всі домогосподарства отримують спеціальне повідомлення від служби вивезення сміття в якому детально розписано в які дні будуть забирати який тип відходів. Ті хто проживають у приватних будинках мають о 6:30 виставити біля будинку відповідний контейнер.
Більшість компаній по переробці відходів працюють цілодобово 6 днів на тиждень. Все тому, що наприклад компанія у невеликому місті може щодня переробляти 200-300 тонн сміття, що в рік переростає в 50 тис. тонн.
Фінський експеримент: інвестиція в майбутнє чи гроші на вітер?
Такі високі показники досягаються завдяки повністю автоматизованому процесу сортування. Працівники втручаються лише тоді коли відбуваються якісь певні збої.
Приклад Німеччини для України в цьому питанні вкрай важливий, бо він демонструє, яким чином здавалося б складну проблему, можна вирішити за допомогою простих і логічних алгоритмів. В той же час поки в нас урядовці вирішують забороняти чи не забороняти поліетилен в Німеччині його просто переробляють.