В Україні скоро запрацює перша біоелектростанція

В Кам’янці-Подільському незабаром буде відкрита перша в Україні теплова біоелектростанція, потужність якої складатиме близько 45 мегават, повідомляє “Інвестор”.

 Будівництво електростанції спільний інвестиційний проект України та світового банку. Загальний обсяг інвестицій в проект складає 9,6 мільйонів доларів. Кошти на будівництво надав Світовий банк у кредит під 0,01% річних.

Українська електростанція стане третьою в Європі такого типу. Зокрема, електростанція оснащена унікальною турбіною Organic Rankine Cycle — органічний цикл Ренкіна. Подібна технологія використовується лише на п’яти електростанціях у світі.

За розрахунками після того як ТЕС на біомасі розпочне роботу місто Кам’янець-Подільський очікує зменшення споживання газу на 15,5 мільйонів кубометрів газу. Це в свою чергу приведе до економії  на суму близько 115 млн гривень на рік.

Починаючи з 15 червня електростанціють розпочнуть тестувати, а повноцінне відкриття планується в липні цього року.

Цей проект ще раз показує значне зацікавлення до чистої енергетики. Зокрема згідно із статистичними даними тільки за цей рік виробництво електрики з альтернативних джерел зросло на 30%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *