Менеджер з продажу – професія переконливих торговців

Просиджувати години в офісі за комп’ютером – не про менеджера з продажу. Це активні та завзяті люди, які розуміють потреби інших, вгадують їхні бажання та майстерно продають будь-який продукт: від зубної щітки до космічного обладнання. Далі розкажемо докладніше, в чому полягає робота сейлз-менеджера, які особистісні та професійні якості потрібні фахівцю з продажу. 

Чим займається менеджер з продажу

На сайтах пошуку роботи «менеджер з продажу» – вакансія досить популярна. Функція даного фахівця заключається в реалізації товарів та послуг, розширенні кола клієнтів та підтримці партнерських відносин із ними. Сейлз більшу частину свого робочого дня проводить зустрічі та телефонні переговори, розробляє способи збільшення продажів, шукає нових покупців і контактує зі співробітниками з інших відділів.

Особисті якості та професійні навички менеджера з продажу

Хорошими продавцями стають впевнені люди, які вміють і люблять спілкуватися. Менеджер з продажу повинен:

  • вміти грамотно та переконливо говорити, щоб лаконічно та зрозуміло доносити свої думки;
  • мати приємну зовнішність та хороші манери;
  • вміти знайти підхід до клієнта;
  • володіти організаторськими здібностями;
  • знати психологію поведінки людей.

Крім того, що менеджер повинен розбиратися у всіх бізнес-процесах компанії, йому необхідно мати уявлення про маркетинг та smm. Плюс до всього сейлз-менеджер має вміти презентувати нові продукти та послуги. Для цього йому потрібно досконало знати свій продукт чи послугу, щоб відповідати на запитання покупців.

Плюси та мінуси професії менеджера з продажу

Головний плюс цієї професії – затребуваність. Знайти роботу за спеціальністю неважко навіть недосвідченому випускнику виша. На сайтах з вакансіями на місяць може бути близько 1000 пропозицій від компаній різної спрямованості, у тому числі міжнародних. Також у менеджерів з продажу досить висока зарплата. 

Крім того, слід враховувати те, що є й кілька мінусів, які можуть спочатку налякати. Наприклад, постійний стрес через спілкування з різними, не завжди приємними людьми. Часто менеджерам з продажу доводиться працювати з холодною базою клієнтів (люди, які нічого не знають про продукт і ще не зацікавлені в ньому). Іноді треба їздити у відрядження і затримуватись допізна. Та й загалом робота дуже напружена, оскільки пов’язана з відповідальністю за фінансовий добробут компанії.

Де працює менеджер з продажу

Такий фахівець потрібен практично у будь-якій компанії, де відбувається товарообіг: IT-компанії, харчові, текстильні та промислові підприємства, фабрики, торговельні мережі, онлайн-магазини, компанії з надання різноманітних послуг. Це можуть бути і великі міжнародні організації, де є цілий відділ продажу.