Офіціантів та продавців штрафуватимуть також: скільки доведеться сплатити за відмову розрахувати карткою

За відмову у безготівковому розрахунку штафуватимуть не тільки прідприємців, а й працівників сфери громадського харчування. 

Детальніше про це розповідає Інвестор-ЮА.

Українських підприємців попередили про штрафи за відмову приймати платіжні картки. Податкова та Держпродспоживслужба повідомили про системні скарги громадян на те, що продавці та працівники сфери громадського харчування відмовляють у безготівковому розрахунку через термінали.

Коментар:Це — порушення закону, що обмежує права споживача, і за це передбачено штраф до 8,5 тисяч гривень не лише для підприємця, а й для співробітника, який відмовляється приймати картку”, – повідомляють у податковій. 

Відповідальність за відмову у безготівковому розрахунку:

  • штраф у розмірі 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 8 тисяч 500 гривень – для суб’єктів господарювання;
  •  штраф у розмірі від 2 до 5 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто від 34 до 85 гривень – на осіб, які здійснюють розрахункові операції;
  • штраф від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, тобто 85-170 гривень – на посадових осіб.

Хто може відмовити у розрахунку карткою:

Постановою КМУ від 29.09.2010 № 878 “Про здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів” передбачене звільнення окремих категорій продавців від обов’язкового прийому карток.

Читайте також: Роботодавцям заборонять оформляти працівників як ФОПів

Джерело

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: